XFCE Güç Yöneticisi ile ilgili sorun

Merhaba. Pardus 17.3 kullanıyorum. XFCE Güç Yöneticisinden pil’de çalışırken ekran kararması için ayarlar yaptım. Ancak belirttiğim sürede ekran kararmıyor veya parlaklığı azalmıyor. Güç takılıyken aynı problem yok ama pil seçeneğindeki ayarlar hiç çalışmıyor gibi. Ne yapabilirim?

1 Beğeni

Bir çözüm bulduğumu sanmıştım ama sorun çözülmedi. Laptop’u şarja taktığımda sıkıntı yok ancak pil ile çalışırken ekran parlaklığı bir azalıyor, bir artıyor. Sürekli olarak. xfce4-power-manager’ı debug modda çalıştırdığımda aşağıdaki çıktıyı alıyorum. Sorunu düzeltme ile ilgili bir fikri olan var mı?

TRACE[xfpm-manager.c:490] xfpm_manager_alarm_timeout_cb(): Alarm inactivity timeout id 2
TRACE[xfpm-backlight.c:132] xfpm_backlight_dim_brightness(): Current brightness level before dimming : 937, new 281
TRACE[xfpm-backlight.c:213] xfpm_backlight_reset_cb(): Alarm reset, setting level to 937
TRACE[xfpm-manager.c:490] xfpm_manager_alarm_timeout_cb(): Alarm inactivity timeout id 2
TRACE[xfpm-backlight.c:132] xfpm_backlight_dim_brightness(): Current brightness level before dimming : 937, new 281
TRACE[xfpm-polkit.c:251] xfpm_polkit_free_data(): Destroying Polkit data
TRACE[xfpm-backlight.c:213] xfpm_backlight_reset_cb(): Alarm reset, setting level to 937

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.