XFCE Masaüstü Sağ Tık Menüsü Özelleştirme

Merhabalar,

Masaüstünde sağ tıklanıldığında gelen menüyü düzenlemek yeni ögeler eklemek için nasıl bir yol izlemeliyiz?

İnternet üzerinde araştırdığımda farklı masaüstü ortamları için çeşitli öneriler yapılmış fakat XFCE üzerinde nasıl düzenleneceğini bulamadım. Mümkünse harici/ek bir uygulama kullanmadan XFCE masaüstü sağ tık menüsüne çeşitli komutlar eklemek istemekteyim, ilgili sistem dosyası veya konfigürasyon dosyasını bulamadım, nasıl yapılabileceğiyle ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Dosya yöneticisi içerisindeki sağ tık menüsünü düzenleme için yönergeler var asıl öğrenmek istediğim masaüstündeki sağ tık menüsünü düzenlemek.

iyi forumlar…

2 Beğeni

@mus19f1a İyi günler Mustafa Bey istediğiniz şeyi tam olarak karşılar mı bilemiyorum ama şöyle bir seçenek var.

sol alt köşedeki pardus simgesine basınca menüler açılacaktır.

yukarıda kullanıcı adınızın sağındaki Tüm ayarlar’a tıklayın.

Kişisel alanındaki Masaüstü seçeneğini tıklayın.
gelen ekranda Arkaplan - Menüler - Simgeler seçeneklerini göreceksiniz.
Menüler e tıklayın.
Farenin sağ tıklamasına uygulama menüsünü ekle seçeneğini tıklayın.
kapat deyip çıkın.

Artık sağ tık menünüzde seçenekler… in bir altında. Uygulamalara erişebilirsiniz.

1 Beğeni

Bu ayarı görmüştüm fakat uygulamalar menüsü şeklinde değil, resimde gözüken menüye doğrudan öge eklemenin nasıl yapılacağını öğrenmek istemekteyim.

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.