XFCE Menulerde Otomatik Kayma Olmuyor

XFCE de menulerde görüntü içindeki menüyü kaydırdığınızda görüntü otomatik kaymıyor. Yani 1. kaydırma çubuğunun olduğu ekran en sona kadar mouse scroll ile gelinmişken görüntünün altında hala ögeler var ayrıca 2 numaralı kaydırma çubuğu yukarda sabit kalıyor, özellikle çubuğu mouse ile tutup aşağı çekmeniz gerekiyor. Bundan önceki XFCE sürümlerinde (17.x) görmedğim bir durumdu ancak 19.x de bu durum en başından beri var. Bu küçük can sıkıcı durumlardan ötürü ve daha uygun gördüğüm KDE kullanıyorum ancak başka bir bilgisayarıma eski olmasından ötürü XFCE kurmak durumundayım. Çözümü var mıdır?

xface de sevemediğim şey pencerelerin sağ alt köşesinden tutup pencereyi büyütmek çok zor. fare işaretçisini oraya konumlamak bu kadar zor olmamalıydı. :slight_smile: kde de gnomede fare işaretçisi pencerenin sağ alt köşesine konumlamak çok basit yarım santimlik bir mesafeden ilaretçi konumlanabiliyor ve pencereleri büyütmek küçültmek basitleşiyor. Xface yi kullandığım her distroda bu sorunu farkettim. Fareyi konumlandıramadığım için yeniden boyutlandır aracını kullanmak zorunda kalıyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.