Xfce Pencere Yöneticisi açılmıyor

Pardus 21 Xfce Pencere Yöneticisi açılmıyor nasıl düzeltebilirim.
Alttaki whisker menü kayboldu

Uç birimden aşağıdaki komutu çalıştırdıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız:

sudo apt install --reinstall pardus-xfce-*

Not: Komutu çalıştırdıktan sonra sizden parola isteyecektir. Terminalden girilen parolalar gözükmez. Siz parolanızı yazarak ENTER tuşuna basınız.

Verdiğiniz komutları uyguladım fakat faydası olmadı.

Panel Tercihleri → Görünüm → Saydamlık →
Görüntü birleştirme şu an devre dışı
Panelin saydamlık ayarları için, pencere yöneticisinin görüntü birleştirme (compositing) işlevini etkinleştirin. Uyarısı var. → Yapılandır… tıklandığında hiçbir işlem yapılmıyor.

• Ayrıca masaüstü duvarkağıdı seçimi de yapılamıyor.
  • Firefox sayfa min max ve kapat iconları yok.
  • Firefox sağ tıklamada menü açılıyor fakat seçim yapılmıyor. Klavyeden aşağı-yukarı tuşları ile seçim yapabiliyorum.
    *Chrome da min-max butonlar çalışmıyor.Kapat çalışıyor.
  • Bu sistemi pardus-17 → pardus-19 → pardus-21 → pardus-21.5 olarak kullanıyorum.
  • Pardus-21.5 onarılır mı? Nasıl?

Ayarlardan pencere yöneticisi ince ayarlarını açıp birleştirici ayarlarını kontrol edin. Bu ayarın etkin olması gerekir.

Pencere Yöneticisi ve Pencere Yöneticisi İnce Ayarlar Açılmıyor

Uç birime ulaşabiliyorsan xfce olmuyorsa KDE masa üstü ortamını kurarak deneyebilirsin. Yalnız uyğulamalar biraz karışıyor. Ayarlama yapmanız gerekebilir. Kurulumla ilgili ayrıntılı bilgiler burada yer alıyor.

sudo xfce4-panel komutu ile

Bu hatayı verdi

xfce4-panel: Failed to connect to session manager: Oturum yöneticisine bağlanırken hata oluştu: SESSION_MANAGER environment variable not defined
xfce4-panel: No window manager registered on screen 0. To start the panel without this check, run with --disable-wm-check.
xfce4-panel-Message: 14:57:24.991: Plugin “(null)-7” was not found and has been removed from the configuration

(xfce4-panel:3310): garcon-CRITICAL **: 14:57:25.294: garcon_gtk_menu_get_desktop_actions_menu: assertion ‘actions != NULL’ failed

Daha sonra bu hata geldi

ihsan@pardus17:~/Masaüstü$ sudo xfce4-panel --disable-wm-check
[sudo] password for ihsan:
xfce4-panel: Failed to connect to session manager: Oturum yöneticisine bağlanırken hata oluştu: SESSION_MANAGER environment variable not defined

(xfce4-panel:3603): garcon-CRITICAL **: 15:22:18.117: garcon_gtk_menu_get_desktop_actions_menu: assertion ‘actions != NULL’ failed

(xfce4-panel:3603): garcon-CRITICAL **: 15:22:18.139: garcon_gtk_menu_get_desktop_actions_menu: assertion ‘actions != NULL’ failed

(xfce4-panel:3603): garcon-CRITICAL **: 15:22:18.161: garcon_gtk_menu_get_desktop_actions_menu: assertion ‘actions != NULL’ failed

(xfce4-panel:3603): garcon-CRITICAL **: 15:22:18.183: garcon_gtk_menu_get_desktop_actions_menu: assertion ‘actions != NULL’ failed

** (wrapper-2.0:3610): WARNING **: 15:22:18.302: No outputs have backlight property

(wrapper-2.0:3611): GLib-GIO-CRITICAL **: 15:22:18.347: g_file_new_for_path: assertion ‘path != NULL’ failed

(wrapper-2.0:3611): GLib-GIO-CRITICAL **: 15:22:18.347: g_file_monitor_file: assertion ‘G_IS_FILE (file)’ failed

Yeni bir kullanıcı oluşturdum. Onunla açıp sorunsuz kullanabiliyorum.

Tek kullanıcı vardı, hem de süper yetkili idi.
Herhalde onunla ilgili bir sorun.
O kullanıcı ve yetkilerini terminalden düzeltip nasıl aktif edebilirim.

Sistem eski haline döndü, sorun çözüldü.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.