Xfce silinir mi

Merhaba bilgisayarımda Pardus 23.2 gnome sürümünü kullanıyorum deneme amaçlı xfce yükledim pek memnun kalmadım silmem mümkün müdür? Hem açılış ekranı pek hoşuma gitmedi hem de yer kaplamasın.

2 Beğeni

hızlıca bir çözüm önerisi gelirse iyi olur xfce uygulamaları gnome da gözükmeye falan başladı

Ama uyarmıştım.

Synapyic paket yöneticisini çalıştırın ve aramaya xfce yazın. Karşınıza çıkan xfce desktop dahil, görebildiğiniz tüm xfce uygulamalarını işaretleyerek kaldırın.

Bitince terminal açın.

sudo apt autoremove

Komutuyla kalıntıları temizleyin. Bitti.

Kaldırmak için işaretleyemiyorum şu an

buradan bahsediyorsunuz değil mi?

Bildiğim kadarıyla Pardus GNOME’de XFCE’nin herhangi bir uygulaması yüklü gelmiyor. Bu komutlar işinizi görecektir.
sudo apt purge xfce4* pardus-xfce*
Daha sonrasudo dpkg-reconfigure gdm3 komutunu girin. komuttan sonra ekrana gelen kısımdan gdm seçeneğini seçin. Sonra ise sudo apt purge lightdm komutu ile lightdm’i kaldırın. (Kaldırmayada bilirsiniz, size kalmış. GDM3 ve Lightdm giriş arayüzüdür.)

GDM ile ilgili daha fazla detay için burayı inceleyebilirsiniz: How to Switch Between GDM and LightDM in Ubuntu [Quick Tip]

Uyarmış olabilirsiniz, merak etmiş ve denemiş. Biz de böyle öğrendik.

Çok sağolun, işe yaradı.

1 Beğeni

Kötü anlamda söylemedim. Bir başka başlıkta uyarmıştım onu diyorum.

@Mustafa_Burak evet o ekran.

Sorunu halletmişsiniz. Bir dahaki sefere aklınızda olsun tıklatarak işaretlenmiyor sağ sıklatmanız gerekiyor. Sağ tıklatınca seçenekler gelir. Oradan kaldır, tamamen kaldır, yeniden kur gibi seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

Synaptic linux kullanırken çok işinize yarar mutlaka sisteminizde bulunsun.