XFCE Sistem Kurulum hatası

Asus K555UB Laptopum var yaklaşık 1 haftadır Pardus veya Debian tabanlı sistem kurmaya çalışıyorum ama bir türlü kuramadım.

Pardus DDE versiyonunda sorun yok ama Pardus XFCE diske dosyalar aktarılıyor dedikten sonra ;

sistem kur” hatası veriyor , menüden tekrar deneyin diyor dvd’ye yazdırdım olmadı usb’ye dd e yazdırdım olmadı usb’ye iso olarak yazdırdım yine olmadı.

secure boot kapalı
cms açık

XFCE kalıp dosyasının md5 kodunu karşılaştırınız. Belki indirme işleminde sorun olmuş olabilir.

Kaan’bey cevabınız için çok teşekkür ederim, gerekli kontrolleri yaptım ayrıca indirdiğim iso dosyasına güvenmediğim için farklı bir ağ altyapısından tekrar indirdim iki iso dosyasında’da aynı hata var,

acaba farklı bir çözüm yolu var mıdır ?

Kalıp dosyasını https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v2.12/rufus-2.12p.exe linkindeki rufus ile DD Yansı modu ile deneyiniz.

Not: Önce iso kalıp dosyasını seçin daha sonra DD yansı ayarını seçin. Aksi halde yeniden iso moduna dönüyor.

Teşekkürler rufus versiyonundandır inşallah

Kaan Hocam Sistem kur hatası çözüldü sistem kuru geçiyor sonrasında grup yükleyici de resimde oldugu gibi hatalar veriyor acaba nedendir ?

Kalıp dosyası yenilendi. Tekrar indirerek deneyebilirsiniz.

Hocam Yeni kalıp dosyasını indirdim verdiginiz rufus sürümü ile ve 3.3 sürümü ile denedim
resimdeki hatayı veriyor herseferinde

yusuf hoacm usb veya cd den canlı acınız yani iceri giriniz oradan yükleme işlemlerini başltmayı denemenizi ömeririm. ben de asus marka kullanıyorum ben böyle yapınca sorun olmuyor.

Tanju Hocam canlı olarak açtıgım zaman kurulumu nasıl yapıcam kaynak varmıdır biraz araştırdım ama bulamadım ?

Yusuf hocam usb veya cd taktığınızda yüklem seceneklerini değilde “canlı calıştır” secerek iceri giriniz ve menu simgesini tıklayarak oradaki “pardusü yükle” tıklayacaksınız ve bir termianal(ucbirim) acılıp kurulum ekranı gelecek.

Teşşekürler Hocam Deneyip Olumlu olumsuz bilgi vereceğim .

1 Beğeni

GRUB ile ilgili hatayı bende almıştım, baştan yükleme yapınca ve disk bölümleme ekranında yeni başlayanlar için seçeneğini seçince bende problem çözüldü.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.