XFCE Sistem Kurulum

Windows kurulu bilgisayarımın bir bölümüne KDE sürümünü kurdum. Açılışta Windows ve Pardus seçiminin yapılabileceği ekran geliyor ve istenilen sistem seçilerek sorunsuz kullanılabilirken XFCE sürümünü flash üzerinden açarak denedim. XFCE sistemi daha çok hoşuma gitti. Bilgisayarıma XFCE sistemi kurmaya karar verdim. Bir türlü kuruluma geçemedim. Hazır windows sistemimde gitti. KDE sistemi gibi kolay kurulacak sandım hazır çalışan sistemide bozdum. Kurulum kılavuzu sadece pardus kurulacakmış gibi hazırlanmış. Windows sistemiyle birlikte XFCE sistemini nasıl kuracağıma hususunda yardımcı olursanız sevinirim.

XFCE sürümünde sıkıntı çektiyseniz KDE sürümünü kurduktan sonra konsole (uç birim) açarak XFCE arayüzünü yükleyebilirsiniz. “sudo apt-get install xfce4” (tırnak işaretleri olmadan). Yükleme işlemi bittikten sonra ÇIK seçeneği ile giriş ekranına geri dönün ve “Oturum Tipi” (sol alttaki menüden) XFCE arayüzünü seçin ve giriş yapın.

2 Beğeni

Muhtelemen başka bir problem var. Ben XFCE kullanıyorum. Kurulum ve kullanımı çok kolay.
Herkese XFCE tavsiye ederim. Acayip hızlı açılıyor ve hiç kasılmıyor.

Selamlar.

1 Beğeni

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim. Deneyeceğim.

XFCE masaüstünü KDE sistemi açıkkken konsolldan tarif edildiği yükledim. Problemsiz yükleniyor ancak wifi modemi görmüyor. Sıfırdan XFCE sistem gibi tat vermiyor. Cinnamon içinde aynısını uygulamıştım aynı durum oradada söz konusu. Her ikiside randımanlı çalışmıyor. Kısacası masaüstü geçişlerinde sıkıntı oluyor. Pardus sistemininde Linuxmint gibi sade ve kararlı bir sistem olacağı günleri bekliyeceğiz gibi gözüküyor. Ben zaten kullandığım bilgisayrlarda windowsun yanında birçok linux sistemi denedim. En nihayetinde Linuxmint kullanıyordum. Milli ve yerli olsun diye Pardus sistemine geçmeyi düşünmüştüm. Umduğum gibi olmadı bu isteğim çok zaman kaybına neden oldu. Pardusun biraz daha gelişmesini bekliyeceğim ne zamanki mükemmel bir sistem ortaya çıkarsa o zaman Pardus sistemine geçeceğim.

Merhaba;
Unutmayalım kullanılmayan hiç bir şey mükemmelliğe ulaşamaz.
O sebepten her şeye rağmen mücadeleyi bırakmayalım.

1 Beğeni

http://indir.pardus.org.tr/ISO/Legacy/Nightly/ adresten indirdiğim “pardus_guvenlikamu_64_yenikusak-58.iso” sistemi flash bellekten denedim. Daha kararlı ve hızlı olduğunu test ettim.

Arkadaşlar, belirttiğim ISO dosya gerçekten çok kararlı çalışıyor. Bu ISO dosyasını Flash belleğe açtım EFI dosyalarını sildim. Grup oluşturma ile ilgili sorun olmadı. Bu şekilde kullanıyorum. Bu şekilde sorunu çözdüm.