Xubuntu yerine Pardus kurmak

Selamlar,
Notebook’a Win10 yanına Xubuntu kurdum ama onun yerine Pardus 21.1 Xcfe kurmak istiyorum. Win10 veya grub sorunu yaşamamak için nasıl yapmalı, neye dikkat etmeliyim, yol ve tavsiye gösterirseniz sevinirim (Xubuntu kurulumu öncesi Acronis ile win10 imajı aldım, sıkıntı olursa imajı geri yüklerim ama gerek kalmamasını diliyorum)

2 Beğeni

Merhabalar,

Eğer Pardus’u Windows’un bulunduğu disk bölümünün üzerine yüklemezseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Normal kurulum aşamalarını geçmeniz yeterli. Eğer herhangi bir sorun olursa buraya yine yazabilirsiniz.

1 Beğeni

Grub sorunu olmaması için ne yapılır bilmiyorum ancak kurduktan sonra Linux açılmazsa Pardus CDsi ile uç birime girerek sudo update-grub yazabilirsiniz. Diğer işletim sistemi açılmazsa kurulum cdsi ile başlatarak "başlangıç onarma"yı seçin. Tamamlanıp yeniden başlayınca aynı işlemi tekrarlayın.

Şöyle yaptım ve sorun yok ;
Pardus kurulum usb (ventoy) ile ve grafik arayüz ile kuruluma geçtim, xubuntu partisyonlarını sildim, takas alanı ayırıp, ext4 bölüm oluşturup kurdum. Her iki işletim sistemi de güzelce açılıp çalışıyor.
Teşekkürler…

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.