Yandex Browser (beta) Açılış Sorunu

(Murat Timur) #1

Merhaba arkadaşlar Pardus işletim sisteminde birçok deneme ve yazılım çalıştırma işlerini yapıyorum normalde Firefox tarayıcısını genellikle kullanmaktayım birde Chrome tarayıcısı bulunuyor denemek için ise Yandex Browser’ın sağladığı Beta sürümünü yükledim ancak yazılımı çalıştırmak için tıkladığımda hiçbir tepki alamıyorum Synaptic Paket Yöneticisini’de açtığımda hatalı bir kurulum gözükmüyor Ekran Görüntüsü sağlayacağım genel bir sorun mu bu yoksa hatalı bir kurulum veya yayımcı firmanın güncellemesi mi beklenmeli sonuçta beta’dır kararlı olmaya bilir. ilgili kişilerin tavsiye ve önerisini bekliyorum.!

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

Kurulumu denedim bende. Sorunsuz kuruluyor ama çalışmıyor. Terminalden çalıştırdığında 3-4 tane çökme rapor ediliyor. Beta olduğundan kaynaklı büyük ihtimalle.

0 Likes

(Murat Timur) #3

Anladım Kaan bey sizlere destek olabilmek için denemeler ve çalışmalar yapıyorum özellikle Uygulama ve yazılımsal olarak çünkü insanlar öncelikle alışıla geldik temel yazılım ve uygulamalarını kullanıp kullanamamak konusunu bir işletim sistemine geçerken çok düşünmekte ilk olarak hatalar ve geliştirmelerden önce bu gibi ileri gelen çok kullanılan yazılımların denemesi ve uyarlanmasının Pardus Projesinin geleceği ve Kullanıcı sayısı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi ki diğerleri de çok önemli Örneğin Windows’u ele alırsak 29 Temmuz da betada sunulmasına rağmen her şeyi Kullanıcıların kullana bilecek olması Betanın getirdiği hata ve sorunlara rağmen kitlelerin hızlıca kurmasına neden oldu.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #4

Bu çökme hatasını yandex ile paylaşmanız gerekiyor. Sorunu çözecek olan kişiler 3. parti program yazanlardır.

0 Likes

(Murat Timur) #5

Kaan bey şuan betada olduğu için pek bir anlamı olmayacak bence ama yinede bir geri bildirim çoktan sağladım bile söylemek istediğim sizden kaynaklı bir sorun olduğu değil konuya benzer bir fikrimi paylaştım.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #7

@oguzhan 'ın geçen indirip kurduğu deb dosyasını güncellemiş olabilirler. Sonuçta beta. @timurmurat yeniden deneyerek sonuç ile ilgili paylaşım yapabilirsiniz.

0 Likes

(Oğuzhan) #8

evet sitesinden indirdim malesef çalışmıyor hiçbir tepki yok

0 Likes

(system) kapatıldı #9

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes