Yazıcı yazdırılan öğeyi değil emoji çıkarıyor

Herkese merhaba,

Pardus 23.0 kurulu pc de brothe 5755 markalı ağ yazıcısının kurulumunu kendi sitesinde ki gibi başarılı ile yaptım fakat yazdırma sırasında yazıcıya gönderilen sınama sayfası da dahil olmak üzere hiç bir yazıyı düzgün çıkarmıyor. Yazdırma işlemi gerçekleştiğinde sayfalarda ifadeler mevcut (gülücük kalp çizgi vs.)
Yardımcı olabilir misiniz?

Yazıcı, sizi kâle almıyor. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Belki bu sorunu, İletişim – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM sayfasında, sol aşağıdaki Pardus Destek Masasına tıklayıp sorunuzu sorarak üstesinden gelebilirsiniz. Ve öğrendiklerinizi burada da paylaşırsanız mutlu oluruz.

Selamün Aleyküm

Kurulumu nasıl yaptığınızı aşama aşama yazabilir misiniz?

Aleyküm selam.
Yüklemeler | MFC-L5755DW | Türkiye | Brother sitesinden linux debian seçeneğiyle driver ınstall tool u indirdim.

İndirilenlerde Komut satırını açtım. Komut satırına sırasıyla ;

1- gunzip linux-brprinter-installer-..-.gz (yıldızlı yerlere dosya ismi yazıldı).
2- sudo su
3- bash linux-brprinter-installer-..- Brother machine name (yıldızlı yere dosya ismi devamına kurulacak makinenin model ismi yazıldı)

4- Kurulum sırasında çıkan sorularda kablosuz kuralacağı için evet cevabı verildi

Kurulum sonrası yazıcıdan sınama sayfası gönderdiğimde yine emojili sayfa çıkardı ve fazla adet olarak.

Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Baştan sona kadar inceledim ama üretici firma maalesef sürücü yükleme işini biraz hatalı yapmış.
Özellikle DEB paketlerinin içindeki yapının her sistemde çalışmama ihtimali var.
En sorunsuz çalışabilecek olarak gördüğüm CUPSwrapper printer driver (deb package) sürümüdür.
Diğerleri biraz uğraştırır sizi.
Vaktim olsa temiz bir DEB paketi hazırladım.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.