Yazıcının Geç Çıktı Vermesi

Merhaba. Okulda kullandığımız Kyocera Fs-6530 ağ yazıcısı Microsoft Office ile gönderilen çıktıları çok geç yazdırıyor. (10-15 dk sonra gibi) Bunun bir çözümü var mıdır?

hocam bu yazıcıyı nasıl kurdunuz. okula bende kurdum cıktı alamadık (pardus xfce 17.3) tabi kuruldu ise :))))). birde bizim yazıcıda her kullanıcı için şifre var. kullanııcı şifrelerini nasıl gireceğiz. bu nedenlemi çıktı alamıyoruz.
bizim yazıcı tek bir bilğisayara kuruldu ag yazıcı değil.

Hocam kyoceranın dep paketi var. Onu yüklemediniz mi?

. hocam pardusdaki ayarlar kısmında yazıcı ekle kısmından yaptım (cups galiba) yazıcı kurulu gözüküyor ama çıktı vermedi. windowsta yazdırırken kullanıcı şifresi istiyor biliyorsunuz . pardusta bu şifreler falan nasıl girilecek bilmiyorum .
dep paketi indirip denemedim birde onu deneyim. sizin konuyuda sabote ettim kusura bakmayın :))

Yazıcılar,
Linux güncellemelerinde, yazdırma sorunları gösterebiliyor,
Chrome tarayıcı ile ağ da yazıcı kurmak,
daha kolay ve yönetilebilir ortak çalışma alanı veriyor.

Yazıcınızda Google Cloud Print’i kurma

Kablosuz ağı kullanarak bilgisayarınızdan yazdırmak veya yazıcınızı başkalarıyla hızlı bir şekilde paylaşmak için yazıcınızı Google Cloud Print’e bağlayabilirsiniz.

Gerekenler:

• Kablosuz ağa bağlanan bir yazıcı
  • Chrome tarayıcısı yüklü bir bilgisayar.

şevket bey merhaba
üreticinin (https://www.kyoceradocumentsolutions.eu/index/service/dlc.false.driver.FS6530MFP._.EN.html) sitesinin en alt kısmında linux sürücüleri bulunmakta buradaki (KyoceraLinux-Ph…-2018.08.29.zip) zip dosyasını indirin ve dosyayı açıni sonra işlemci desteğine göre 64bit veya 32bit dizinine göre debian klasörüne giriş yapıni klasör içindeki iken sağ tıklayın ve burada terminal aç işlemini yapın ve $sudo dpkg-i kurulacakdosya.deb komutunu verin ve kurulumu tamamlayın.

Saygılarımla…

2 Beğeni

Tevfik Bey yazdırma sorunum yok zaten. Geç yazdırıyor. Google Cloud Printle nasıl bir alakası var anlayamadım. İlginiz için teşekkür ederim.

Ümit Bey belirttiğiniz deb dosyası zaten kurulu. İlginiz için teşekkür ederim.

• Her Linux ile ilgili olarak ( ubuntu - mint - pardus vb. ),
  • güncellemelerde, veya yeni sürüm yüklemelerinde,
  • Linux işletim sistemi ve yazıcılar arasında, bir şekilde uyumsuzluklar oluyor,
  • iyi ağ bağlantısı olan ortamlarda, " Cloud Print " kullanımı,
  • yazıcı kullanımında uzun müddet düzenli kullanım olanağı veriyor,
  • en azından, Linux - Yazıcı ilişkileri ,
  • Linux için yazıcı sürücüleri çıkana kadar,
  • Cloud Print tercih edilebilir - çözüm olabilir.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.