Yeni bilgisayar da Pardus

İkinci bilgisayara da Pardus yüklemek istedim. Ama yükleme başarısız. Bilgisayarın özellikleri bu,
ISO dosyası 3 farklı sürümü de denedim. Pardus 23.1, 19.5, 17.5 en son zorin os kurdum. Şimdilik çalışıyor.

Usb iso yazdırırken Rufus mu kullandınız? DD mod diye bir seçenek var onu deneyin. Bir de bios için legacy ve secureboot terimlerini incelerseniz sanırım sorun kalmaz :slight_smile: Hadi şimdi Pardus’a bekliyoruz.

1 Beğeni

Böyle bir hata veriyor. rufus ile kurdum

Ventoy kullanın artık. Rufus mu kaldı? :grinning:

2 Beğeni

bilgisayarayın son modelmı son modelse ufı var demekdir o zaman rufusla ısoyu yansıtmak için hem dd modunu seç hemde bıos seçeneğini ufı yap eğer bilgisayarın eskise ufeı yok demek dir ozaman yine rufusa sadece dd modunu seç ıso yu usb yaz sonra bıosa gir cd usb seceneyini ok yönduşlarıla yukarı gedir bilgisayarı yenirden başlat enter biraz bekle pardus yazısını gördüğünde bir daha enter kurulum arayününe xfc yada indirdiğin ıso ya göre gnome arayüzünde pardus yükle diye bir yazılım var ona cift dıkla ayarlağı yap dil vs. sonra sisteimn büyük olasılıkla windows yükleme ekranında windows sil ve pardus yükle seceneğğ var seç ve sadece kurulum bidene kadar ileri de ve pinko pardus işletim sistemini yükledin belirlediğin şifreği unutma yüklemeden sonra masaüstüne girmen için lasın olaçak her linux dağıdımında masaüstinde windows gibi şifrele giriyon yükleme sırasında hata yapmassan senden adını isdeğecek adını yada istediğin bir ad ver şifre isteğeçek şifreniyaz _ - gibi şifrende olmassa uyarı verir tamam de _- bu gibi karakterleği yazmasan bile uyarıya tamam de ve yükle gnu linux ve pardusa aramamısa hoş geldin bir hata karşılaşırsan yaz biz dahima burdağız

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.