Yeni Kullanıcı Pardus 23.2 Gnome Kurulumu?

Evet, söylediklerinizin hepsini denedim. Komut yazmaktan çok anlamıyorum. Komutu hatalı yazmış da olabilirim. Ama artık yavaş yavaş laptopun wi fi kartında (veya ismine ne deniyorsa) bir arıza olduğunu düşünmeye başladım. Komutları yazdıktan sonraki ekran görüntüsünü eke bırakıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Özet

Depoyu çektiniz.

git clone https://github.com/Borwe/rt3290-linux-drivers.git

Dizinin içine girmek gerekiyor.

cd rt3290-linux-drivers/

Sonra diğer komutlardan devam edebilirsiniz.

sudo cp -r rt3290sta-2.6.0.0/ /usr/src/

1 Beğeni

Belki de ben eksik yazmış olabilirim. Kaynak kod sayfası olan GitHub - Borwe/rt3290-linux-drivers: Improves connectivity strength and therefore speed on your ralink rt3290 model version. 'daki sayfada kurulum talimatı olarak ne yazıldıysa onu kopyalayıp buraya yapıştırdım.

Siz yine Erdem beyin bahsettiği gibi cd komutu ile indirilen dosya dizinine girin.

2 Beğeni

Yardımlar için çok çok teşekkür ediyorum. Sonunda kablosuz bağlantıyı da yapabildim. Sanırım tarif ettiğiniz şekilde komutları düzgünce yazıp sürücüleri kurmuşum ama yine de olmamıştı. Yardım masasından sorun giderme kılavuzu yönergesini okuyayım dedim. Yönergedeki ikinci talimatı yapınca çalıştı. Foto atıyorum görünce muhtemelen güleceksiniz=))

Özet

Evet sadece bu tuşa basmam gerekiyormuş=))… Açıkcası Pardus a geçmeyi düşünürken sorun ile karşılaşırsam destek konusunda nasıl olur diye düşünüyordum. Sizlere Pardus u desteksiz bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.

Son bir sorun olarak ses ayarı ilk açılışta ve bazen normal kullanım esnasında kendiliğinden tamamen kendini kısıyor. Mouse ile üstteki simgeden açmaya çalıştığımda geri kısılıyor ama klavyeden fn+ses açma yapınca düzeliyor. Problem ne olabilir?

1 Beğeni

Sayfasında, @Arastirmaci Muhammet bey, bir öneri paylaşmış. Pardus takımından Ali Rıza Keskin @sulincix bey ise başka bir öneriyi Pardus Topluluk Portalı’nda paylaşmış:

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.