➡ Yeni Pardus Topluluk Platformu için isim önerileriniz

Eski Pardus kullanıcıları bilirler, Özgürlükİçin diye bir platformu vardı Pardus’un. Bu konsepti korumayı düşünüyoruz. Kurulacak olan bu platform sadece forumdan ibaret olmayacak. Blog, wiki, forum ve bunun gibi bir çok şeyin buluşacağı ortak bir mekan olacak.

Pardus kullanıcılarının ve Türkiye’deki tüm Linux kullanıcılarının toplanabileceği, fikirlerini paylaşıp katkı sağlayabileceği, topluluğun birbirine destek olabileceği (Forum vb), çeşitli alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri (Eğitimler, videolar vb) ve özgür yazılım camiası hakkında güncel kalabilecekleri (Haberler, röportajlar, blog yazıları vb) bir topluluk platformu olmasını amaçlıyoruz.

13 Beğeni

Özgür Kediler olabilir. Pardus’un ve GNU/Linux’un özgür yazılım olmasına atıfta bulunmuş olur ve anadolu parsını çağrıştırır.

Bu yeni platform nasıl bir şey olacak? Yeni bir forum sitesi mi? Bu forum devam edecek mi?

3 Beğeni

Pardus Topluluk bence uygun eskiden vardı :wink:

2 Beğeni

Açık çekirdek güzel bence.

1 Beğeni

“Bitli Meclis”
Sayısal meselelerin konuşan kişilerin oluşturduğu ortam gibi düşündüm.

2 Beğeni

Merhaba Pardus bence iyi. Hem yeni kullanıcılar için hem de kodlamaya merhaba ile başlayanlar için anlamlı olur.

Özgür Pardus da olabilir sonuçta linux un özgür durumuna atıf da bulunur.

1 Beğeni

Linux Türkiye ya da Linux-TR gibi klasik bir şey olabilir. Linux Meydanı olabilir.

3 Beğeni

Bence tekelleşen firmalara atıf yapılarak, özgürlüğümüzü kısıtladıkları vurgulanmalı. Özgür ve açık kaynak kodlu yazılımlara destek verilerek daha çok gündeme getirilmesi sağlanmalı.

#EleleÖzgürlüğe
#ÖzgürAnadolu
#PardusaGöçÖzgürlüğeAdım

3 Beğeni

açıkçası bu ikisinin ismiyle birlikte kazan, kovan gibi şeyler geliyor insanın aklına :slight_smile:

1 Beğeni

Parduspanya

#Parduspania

1 Beğeni

#özgürçekirdek
#freenucleus
#sonçekirdekbükücü
#wikinucleus
#AnadoluKaplanları
#Pode Dünyası (Pardus & Code)
#Merhaba Özgür Çekirdek

2 Beğeni

"Ana-Par-Lin Topluluğu"nu teklif ediyorum. Saygılarımla. İyi çalışmalar dilerim.

2 Beğeni

Konulacak ismin hayvanseverler forumu gibi hissedilmemesi lazım. O yüzden kedili olanları çok uygun değil diye düşünüyorum.

Hem pardusu ve linüxü, hem özgür yazılımı belirten, yeni gelecek kişilerin de merakını celbedecek bir isim olması gerekir.
Merhaba pardus gibi isimler de bir forum sitesinden ziyade br kampanya sitesi adı gibi durur.

Şu an aklıma bir şey gelmiyor ama isim belirlenirken bunlara dikkat etmek lazım. Sonuçtanadı bir oere konacak.

3 Beğeni

öncelikle PARDUS tüm kamuda zorunlu olmalı,gerisi kolay…

4 Beğeni

Pardus dünyası
Bizim pardus
Bip pardus
Sohbet pardus.

4 Beğeni

Ama çok da çetreflli yapmadan Pardus ya da Özgür Pardus yapılabilir.

2 Beğeni

Türkiye’yi dünyada da “çağrıştıracak” bir isim olarak TÜRKUVAZ

1 Beğeni

Benim algıma ve bilincime göre Pardus Topluluk Ağı alt ismi kullanılması, ve ilk isim olarak da acikag.xyz kullanılması daha uygun, çünkü istenen sadece kernel çekirdek projesi değil tüm yazılım sistemi

Teşekkürler

3 Beğeni
  • BytePar / HexPar /
  • Pamer (cimere atıf - Pardus Merkezi)
  • Özgür Pençe ( Özgür Pati de olabilir)
  • ParNux

şimdilik bunlar aklıma geldi. İyi çalışmalar.

1 Beğeni