Yeni Pardus Yükleyici Tasarımı

Yenilenen Pardus için yenilenen bir yükleyici tasarım hazırladım. Umarım fikir verici olabilir. :slight_smile:

01Welcome

02Language

03FrienlyReminder

04CreateUser

05ChoiseInstallation

06Installation

07Success

18 Beğeni

Süper görünüyor bence

1 Beğeni

Hocam gerçekten güzel…Sadece bir tasarı mı (photoshop vs.) yoksa eklenti mi yazdınız acaba? Ayrıca mevcut session ekranı da çok itici Pardus’un…

1 Beğeni

Mükemmel olmuş. Şu anki durumundan bin kat daha iyi. Zannetmiyorum ki değiştirsinler yakın zamanda.

1 Beğeni

Hocam çok tebrik ederim, harika olmuş. Ellerinize sağlık :+1:

1 Beğeni

Nacizane bir önerim olacak:

Bu ekranları vektörel olarak tasarlamak yeterli midir? Ne gibi aşamalardan geçmek gerekiyor gibi bir makale olsa bir yerlerde bu işe meraklı kişilerden destek bile gelecektir diye düşünüyorum.

Uyduruyorum; grafikte iyi olan bir arkadaş çalışmalarını bir paket haline getirecek, bir yerlere koyacak belki standart pakete eklenecek, belki de değişiklik isteyene alternatif olacak.
Böylelikle geliştiricilerin üstündeki yükün bir kısmını da kullanıcılar almış olacaklar.

Not: Aynı şekilde sistem (DDE entegrasyon, DDE mağaza vs.) gibi kısımlar için de olsa ben de sistem tarafındaki tecrübelerimi paylaşmak isterim.

3 Beğeni

Bildiğim kadarıyla bu gibi önemli projeler Tübitak Bilgem tarafından sadece geliştiriciler tarafından geliştirilmesine izin veriliyor. Gerek zaman gerekse güvenlik açısından böyle bir kararın alındığını duymuştum.

Bu yaklaşım çok doğru bir yaklaşım değil. Linux gücünü community’den alıyor. Arkasındaki güç olmadan bir anlamı olmaz…

Benim görüşüm…
Kabul edilir, edilmez ayrı konu…

1 Beğeni

Hocam haklısınız fakat içine belki zararlı bir kod konup inceleyenlerinden de gözünden kaçabilir. Ayrıca zaten “Community” olarak bizler yok muyuz? :smile:

1 Beğeni

Elinize sağlık, tasarımlar gerçekten çok hoş olmuş. Elbette tasarımda işi uygulamaya dökmesi farklı boyuttadır ama bence de bir ara bu konu ele alınmalı.

3 Beğeni

İşte Pardus’kurulumu böyle rahat olmalı.Bence bu kurulum modeli örnek alınmalı

3 Beğeni

Selamlar;
Varız ama ne gibi bir faydamız oluyor, soru o.

Siz belki geliştiricisiniz tanımıyorum sizi.
Ben linux ile 1994 yılında Slackware ile tanışmış ve o günden beri kullanan birisi olarak hiçbir katkı sunamıyorum maalesef.

1 Beğeni

Hocam bizi böyle heveslendiriyosun bak sonra üzülmeyelim? :smiley:

3 Beğeni

Hocam belki oluşturduğumuz/geliştirdiğimiz yada tasarlamış olduğunuz projelerinizi Pardus’un e-posta adresine gönderirseniz, belki incelenip projeniz yeni Pardus’ta görebilirsiniz. :slightly_smiling_face:

Teşekkürler, saygıyla

Haklısınız. :sweat_smile:

Sadelik ve şıklık bir arada, aynı zamanda da özgün bir tasarım görüntüsü var. Renk tonları bence gayet güzel. “Acaba ne zaman deneyecez” diye heveslendim açıkçası. :smiley:

3 Beğeni

Hocam bu çok tatlı olmuş valla, yani sizin bir şekilde görsel tasarım ekibinin içine girmeniz lazım. Hakikaten bunlara ihtiyaç duyuyor Pardus…

3 Beğeni

Önemli olan arkasını doldurmak, ben hemen aynı arayüzü tasarlar çalışır hale getirim ancak metadatasını oluşturmak ayrı bir hikaye 2000 n üstünde desktop dosyası olan uygulama var kim screenshot ını çekecek kim açıklamaları türkçeye çevircek ayrıca detaylandırcak, forumdaki herkes girişse 6 aydan fazla sürer, daha büyük bir comunity lazım. Backend i yazacak adam lazım, lazım da lazım. Ben de hevesleniyorum gerçekten ancak imkanlar bu kadar.

Selamlar.

4 Beğeni

Peki kurulum ekranı olmaz mı hocam?

Kesinlikle haklısınız, ama bir yerden de başlamak gerekiyor işte. Az da olsa bir şeyler yapsak ileride de daha da artar diye düşünüyorum. Topluluk olarak bizlerinde yazılım kısmında olmasa bile en azından çevirilerde, uygulamaların ekran görüntülerini alma gibi işlerde faydamız dokunsa güzel olur. Bir alt yapı oluştursanız, biz de burada çeviriyi, ekran görüntüsü alıp koymayı falan yapsak, siz de kontrol edip onaylasanız olmaz mı?

4 Beğeni

Pardus ekibi toplamda kaç kişi?

Sürekli işgücü yetersizliğinden bahsediyorsunuz bizde pardus ekibi kaan bey siz ve cüneyt beyden ibaret olduğunu düşünmeye başladik.

2 Beğeni