Yetkilendirme şifremi kabul etmiyor

Merhabalar kolay gelsin. Pardusta yeniyim ben.
Okulumuza 16 bilgisayarlı bir sınıf oluşturduk. İlk başta derslerimiz güzel geçiyordu. Bilgisayarlarda “1” gibi basit bir şifre vardı. Öğrenciler Pardus yazılım merkezinden oyunlar indirmeye başladı. Bende oyunları tek tek silip bütün bilgisayarlardaki şifreleri değiştirdim. Ama işin ilginç yanı hiç bir bilgisayar halihazırda girmiş olduğum şifreyi kabul etmiyor.

Şekilde göründüğü yerden değiştirmiştim şifreyi. Şimdi şifreyi eski haline getirmek istiyorum ama istisnasız bütün bilgisayarda şifre yanlış diyor. Nasıl bir yol çizebilirim?
Teşekkürler

1 Beğeni

Uçbirim üzerinden parolaları değiştirmeyi deneyiniz.

sudo passwd KULLANICI_ADI

Örnek; sudo passwd aidata

Not: Uçbirimden girilen parolalar gözükmez. Siz parolayı girerek Enter tuşuna basınız.

2 Beğeni

Sayın hocam forumdaki bu konu ile ilgili açılan başlıkların hepsini baktım denedim ama maalesef olmadı.
Bütün bilgisayarlar için aynı şifreyi koymuştum. Ama istisnasız bütün bilgisayarlar şifreyi kabul etmiyor.
Şekildeki gibi

Parolanızı klavyedeki numpad’den giriyorsanız, harflerin üst kısmında yer alan sıralı dizilmiş rakamlardan yazınız. Numlock kapalı olabilir.

Sayın hocam onu da denedim.
Maalesef olmadı

anydesk kurulu olan varsa harici bir internetten uzak bağlantı verebilir misiniz?

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.