Z-Kitap Üreticilerinde Pardus Farkındalığı Oluşturalım!

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Z-Kitaplar teknolojinin eğitime kazandırdığı güzel armağanlardan birisi fakat .exe uzantılı oldukları için Linux sistemlerde normalde çalışmıyor. Wine gibi bazı uygulamalar ile kısmen çalıştırılabiliyor. Z-Kitap üreticilerinin ürünlerini Windows’a göre yapmaları Pardus’ta Wine kullanılması gerekliliğini ortaya çıkararak, Pardus’un .exe dosyalarını çalıştırma gibi bir görevi varmış algısı meydana getiriyor. (Bu forumdakileri tenzih ediyoum, fakat böyle bir risk var) Sürekli Wine ayarlarını kurcalayarak .exe dosyalarını çalıştırmak için vaktimizi öldüremeyiz.

Sosyal medyayı, WhatsApp’taki gruplarımızı, öğretmen/akademisyen arkadaş çevremizi kullanarak sesimizi duyurmayı, Pardus farkındalığı oluşturmayı deneyebiliriz. Ben forumda bir başlıkta paylaştığım yayın evlerinin e-mail adreslerini topladım ve aşağıdaki text dosyasına arasına virgül koyarak sırasıyla yazdım. Böylece mail gönderirken buradaki adreslerin tamamını kopyalayıp alıcı kısmına yapıştırabilirsiniz.

yayin.txt (572 Bayt)

Atacağımız mailin konu ve içerik kısmı kendimize özel olmalı, standart bir mail göndermemek daha etkili olur diye düşünüyorum.

Mesajımızın içeriğinde Samsun, Antalya gibi şehirlerin Pardus’a geçtiğini, Elazığ gibi bazı illerin geçiş sürecinde olduğunu, M.E.B.'nın eni sonu tüm illerde geçiş yapacağından bahsetmeliyiz.

.exe uzantılı Z-Kitapların Pardus’ta sağlıklı çalışmayacağını, bu sebeple ürünlerinin kullanımının azalacağından bahsetmeli, Pardus’a uyumlu Z-Kitap üreticilerinin bu pazarda avantajlı olacağından bahsedebiliriz.

Java ile yada başka bir şekilde birçok platformda sorunsuzca çalışabilen Z-kitaplar üretmeleri gerektiğinden bahsedebiliriz.

Aklıma gelenler bunlar, önerilerinizi bekliyorum, buradaki listeden başka yayınevi mail adresi buldukça bu başlıkta paylaşın mail atalım. En fazla 2 dk’mızı alır. Ben WhatsApp’ımdaki gruplardan başlıyorum, ne kadar mail gönderirsek o kadar başarılı oluruz. Hiç olmazsa hepsinin Pardus ETAP’tan haberi olur.

Öneri / fikirlerinizi mutlaka yazın

Teşekkürler…

@sa_ye, @Alimertx, @phatyh, @HaYaLDiR, @Serkan_gundogdu, @ramazanandirici, @hbozdag, @oktay454, @kovukcinarli, @kemalxxx20

6 Beğeni

@pardus44, @ergin, @YusufHoca, @BurakSenses, @Mehmet_Emin_BILGIN

1 Beğeni

Sinan Hocam ve diğer tüm saygıdeğer hocalarım bu hassas konuya ilginizi rica ediyorum.

bir de birmilyonfikir.meb.gov.tr ye de şöyle bir mail atabiliriz ben daha önce atmıştım.

4 Beğeni

Tamam ben de gönderiyorum hemen, teşekkürler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.