Broadcom 43xx surucu kurulumu

arkadaslar hp dizustu bilgisayarlar pardus kurduktan sonra wifi proplemleri yasiyor.Baglanti kurulmasina ragmen arada baglanti gidiyor ve bilgisayar hala bagli gorundugu icin internet var saniyorsunuz.Bu yazici baglanma sorununu da doguruyor tabiki.ag baglantisi kopup tekrar baglandigi icin yaziciya da bazen yazdirdiginiz vakit yazdirma islemini gerceklestirmiyor.iste cozumu bu videoda.youtube linkine tiklayip.izleyin alt yazida paylasilanlari terminalden kopyala yapistir yaparak islemi gerceklestirin.

Network manager proplemine kokten cozum.

2 Beğeni

sudo iw dev wlan0 set power_save off

sık sık kesilmeyi bu kod ile engellemiştim.
bir süre düzgün çalıştıktan sonra gene sık sık kesilmeye başladı.
Ağ yönetimini etkinleştir kutucuğu ile ağ bağlantılarını yeniden başlatmadan çalışmıyor.
opensuse, ubuntu,debian,deepin linux dağıtımlarında da çalışmıyor bu bcm43142 kartı.
Linuxliteos kullanınca kesilme sorunu yaşamıyorum.Ama onunda kerneli eski.

Demekki hp nin hatası

Burdaki youtube videosu altindaki terminal komutlarini kopyala yapistir yaparak surucumu kurdum.wifi ucak gibi oldu windowstan daha hizli.Videoda ve aciklamada hangi surucu modellerini destekledigi yaziyor.
Ayrica surucu modelinizi terminalden su komutla kontrol edebilirsiniz.

lspci -nn | grep Network

Bu bağlantıda yazılanlarıda yapıp wifi powersave disable yaptım.

Wifi bağlantı hızı 5mb düşüyor.

broadcom 43142 ile internete giremiyorum.

Sorun Network manager de degil,sorun surucude dogru surucu kuruldugu zaman windowstan daha hizli ve stabil calisiyor.

Desteklenen Broadcom wireless network kartlar:
BCM4311-, BCM4312-, BCM4313-, BCM4321-, BCM4322-, BCM43142-, BCM43224-, BCM43225-, BCM43227-, BCM43228-, BCM4331-, BCM4360-, and BCM4352-

lspci -nn | grep Network

sudo apt-get install wireless-tools
sudo apt-get install network-manager-gnome
sudo apt-get install wpasupplicant

sudo nano /etc/apt/sources.list
(main contrib non-free)

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

reboot the computer

sudo apt-get install linux-image-$(uname -r|sed ‘s,[^-]-[^-]-,’) linux-headers-$(uname -r|sed ‘s,[^-]-[^-]-,’) broadcom-sta-dkms

sudo modprobe -r b44 b43 b43legacy ssb brcmsmac bcma

sudo modprobe wl

If you get frequent disconnections, it can be fixed with this command:
iwconfig wlan0 power off

1 Beğeni

Yazdıklarının hepsini yaptım.

zaten pardusta hepsi yüklü.

Modem ile bağlantı kopmuyor.

Hız 5 mb düşüyor.İnternete giremiyorum.

Ayrıca bu sorun sadece pardusda olmuyor.

Debian tabanlı olan linuxların hepsinde Bcm 43142 düzenli çalışmıyor.Eski kernellerde bu sorun yoktu.

pardus ile daha doğrusu linux ile uyumlu sorun çıkarmayan wifi kartları listesini nereden bulabilirim?

Broadcom wifi kartını değiştirmeyi düşünüyorum.Hep sorun çıkartıyor.

Hocam bende broadcom 4313 var. benim de wifi ilk kurduğumda düzgün çalışmıyordu sorun driver veya modüllerde ben github dan sorunumu çözmüştüm. Fakat bir türlü nereden bulduğumu hatırlayamadım. Yabancı kaynaklarada bakmıştım. Neyse bir çok forumda bu paket önerilmiş
http://ftp.tr.debian.org/debian/pool/non-free/b/broadcom-sta/broadcom-sta-dkms_6.30.223.271-10_all.deb
indirdikten sonra kurmak için dosyanın bulunduğu dizine gelin sağ tıklayın ve uç biriminde aç deyin.
sudo dpkg -i broadcom-sta-dkms_6.30.223.271-10_all.deb

reboot computer den sonra yazilanlari da yaptin mi?
Bende ayni senin yasadigin sorunu yasadim internet baglantisi asiri bir sekilde yavasti ve arada bir internet baglantisi var gibi görunuyor fakat internete baglanamadi hatasi aliyordum.Bende ilk basta rebot computer kismina kadar olani yapmistim diger geri kalanlari yapmayi unutmustum.fakat sonradan farkettim hepsini eksiksiz yapinca duzeldi.

hatta benim wifi agimda 5ghz görunmuyordu bunlari yapinca 5ghz destegide geldi.

Benim ag kartim broadcom BCM43228

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.