Chrome şifre sorunu

Merhaba Öntanımlı Anahtar Sorunu - hsoz tarafından #4 bu konuyu açmıştım. Forum admininin dediğini yaptım düzelmedi. Üstüne üstlük chromedeki bütün şifreler silinmiş. Şİfreyi kaydediyorum. Bİlgisayarı yeniden başlatıyorum. Chromeyi açıyorum. Facebook hesabıma gireceğim ama hesap şifresi falan hiçbirşey çıkmıyor. EN baştan giriyorum. Bu tüm hesaplar için geçerli, Google oturumum bile kapanıyor. Herşeyi tekrardan açmak için tek tek giriyorum. Nasıl geri düzeltirim?

Forum postuna baktım, keyringlerinizi silmişsiniz.
Silmeden önce yedeğini aldıysanız yedeğini ~/.local/share/keyrings/* 'e yükleyebilirsiniz. Yedeğini almadıysanız,

sudo apt-get install seahorse ile Seahorse programını kurun, kurulu ise çalıştırın.

Seahorse programında Yeni şifre keyring’i oluşturun. İsmini Login olarak tanımlayın.

Şifre istediğinde boş bırakabilirsiniz ya da kendi şifrenizi girebilirsiniz. Kendi şifrenizi girerseniz eskisi gibi şifre sormasıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca başka şifre kaydettiğiniz program varsa kayıtlı şifreler silinmiştir.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.