Çift Ekran kullanabilme

İyi Günler,
Windows 10 ortamında düzenleyip kullanabildiğim çift ekranı Pardus ortamında nasıl düzenlenip kullanılacağını bilmiyorum. Ayarlar/Ekran/ menülerinde uğraşmama rağmen olumlu sonuç alamadım. Düzenlemeyi yapabilmem için hangi ayarları uygulamalıyım?

Kasdettiğiniz bu mudur?

Peek 2023-01-17 11-53

2 Beğeni

İyi günler, konu çift sayfa, not sayfası değil. Konu bilgisayara bağlı farklı iki ekran… Aynı anda her ikisini de ayrı ayrı kullanmak istiyorum. Aylarının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum.

İyi günler, Başlat+P ile menüyü açtıktan sonra gelen ekran seçeneklerinden birine tıklayınca ekrana bilgisayardan sinyal gelmemeye başladı ve ekran karardı. Sinyal kablosunu kontrol etmem isteniyor. Sonuç olarak Pardus ekranından çıktım ve Pardus ekranına geri dönemiyorum. Nasıl dönmeliyim?

Projeksiyon bağladığımızda çift ekran yansıtmayı Başlat + P ile yansıtma ayarlarına gelerek yapıyorduk. (İki ekran kullanma, yan tarafa kaydırarak ikinci ekrana geçme)

Sizde de işe yarar diye düşünüyorum.

Sadece diğer ekrana yansıt seçeneği gelmiş olmasın? Başlat + P tuşuna birkaç kez tıklayın, seçenekler arasında gezer.

echo "deb http://depo.pardus.org.tr/backports yirmibir-backports main contrib non-free" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/yirmibir-backports.list && sudo apt update

sudo apt install -t yirmibir-backports linux-image-amd64

sudo update-grub

Pardus 21 Backports Deposu Kullanımı - Pardus Yardım Masası Bilgi Bankası - Pardus Belgeler

İyi günler… Ben Pardus’u ekranda göremiyorum, sonuç olarak bir komut girebilmem olası değil… Klavyeyi kullanarak kısayol tuşları ile neler yapılabilir? Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler…

İyi günler, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Hiç bir şekilde bu sorunu çözemedim. En sonunda zor olsa da, kurulu olan Windows’u da bozup, kaldırarak, Pardus’u yeniden kurdum. Böylece konu kapanmış oldu. Hoşça kalın…

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.