Ekran kartı yükleme hatası

Merhabalar;
Paket yöneticisinde Bumblebee kurduğumda aşağıda ki hatayı almaktayım yardımcı olabilir misiniz.

Selam,

Bumblebee kurulumunu yapmadan önce güncel nvidia sürücülerinin yüklü olduğundan emin olun. nvidia sürücüleri yüklü değil ise Bumblebee çalışmayacaktır.

nvidia sürücüleri sistemde kurulu fakat Bumblebee yine de çalışmıyorsa nvidia sürücülerini yeninden kurmayı deneyebilirsiniz;

sudo apt-get install linux-headers-generic
sudo apt-get install --reinstall nvidia-current

nvidia sürücüleri kurulup akabinde Bumblebee’nin kurulumunu yapıp daha sonra konsole (uçbirim’de):

sudo systemctl enable bumblebeed
sudo reboot

Sevgiler, saygılar.

Merhaba,
Yüklü olan sürücüleri kaldırdım

sudo apt-get purge nvidia* bumblebee*

Snaptic paket yöneticisi ile nvidia-graphics-drivers-legacy-340xx paketleri yükledim
Fakat bu sefer aşağıda ki hatayla karşılaştım

Selam @Harun.T,

nvidia kurulumu gerçekleşmiş, kurulumdan sonra, terminal (konsole yada uçbirim) de sudo nvdia-xconfig komutunu çalıştırmanız ve sistemi yeniden başlatmanız gerek. Bunu söylemeyi unuttuğum için özür dilerim.

Sevgiler, saygılar.

Esteğfurullah hocam, özür dileyecek bir şey yok
Maalesef problemim çözülmedi, istemeyerek Linux Minte geçtim. Sürücü yönetici ile tek tıklamayla kurdum.

1 Beğeni

Selam,

Sorunun çözülememesi beni de üzdü. Keşke Pardus biraz daha son kullanıcı dostu bir dağıtım olsa idi. Neyse, Linux Mint’da son kullanıcı için oldukça güzel bir dağıtım.

Sevgiler, saygılar.

1 Beğeni

Aslında rehber sayılabilecek bir anlatım var burda ama… Mint’te kurulduğuna göre Pardus’ta da kullanılabilir aslında. Birazinatçı olalım Pardus’ta :smiley:

2 Beğeni

Selam,

Biz inatçı olalım da Pardus bize (son kullanıcıya) hiç yaklaşmıyor ki, bunu da açık açık söylüyorlar zaten. “Biz son kullanıcı için ürün çıkarmıyoruz, bizim önceliğimiz kamu kurumları” diye…

Sevgiler, saygılar.

Haklısınız tabi ama bürokrasi bürokrasi…

Pardus ekibinin kurumsalın yanında bireysel kullanım için çalışabilecek genişlikte bir ekibinin olduğunu hiç sanmıyorum. Keşke olsaydı ya da topluluğun daha faal ve etkin olabildiği bir distro olabilseydi.

Şimdi eski defterleri açmanın manası yok tabi fakat, Ulusal Dağıtım (ULUDAĞ) projesi olarak yola çıkan Pardus bunu başarmıştı. (Hafızam beni yanıltmıyorsa 2003 (veya 2005 tam emin değilim) Gento kuluçkası üzerine inşa edilen Pardus RootFS 0.1’den beri takip ediyorum Pardus’u ve olanları)

Neyse, bu bir tercih meselesi…

Sevgiler, saygılar.

Merhaba ,
Haklısınız ama Pardusun hakkını yememek lazım maalesef Linux Minten Pardus kadar verim ve tat alamadım
Keşke son kullanıcı odaklı bir distro olabilse…

Merhaba, Tekrardan format atarsam Pardus yükleyip deneyeceğim, Sağolun.

1 Beğeni

Selam,

Size KDE neon’u tavsiye edebilirim. Mutlaka denemelisiniz…

Sevgiler, saygılar.

Bu konu son cevaptan 3 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.