Ekranı uykudan uyandırınca siyah ekranda kalması

19.4-1 xfce sürümü yüklü
sorun su ki bir işim oluyor laptopu power tusuna basıp uyku (veya askıya al) moduna alıyorum veyahut dirket kapagını kapatıyorum gelip tekrar ekranı acıp şifreyi girdiğimde ise siyah ekranda kalıyor yani altta fanlar vs çalısıyor pc calısıyor ama ekran yok simsiyah ekran .
Çözümü nedir acaba ?

1 Beğeni

Selamunaleyküm
Bir ara aynısı benim de başıma gelmişti nasıl çözdüm tam hatırlamıyorum ama ayarlardan güç ayarlarınıa gidip bir şeyleri değiştirmiştim herhalde kapatıltıdığında şifre soru kaldırmıştım yada kapat tuşuna basıldığında olan uyku veya askıda kalı değiştirmiştim.
Biraz ayarları kurcalayarak bulabilirsiniz belki

Aleykumselam ve rahmetullahi
Hocam aynisi yaptim evet ise yaradi ama yine arada ayni hatayı veriyor siz bu islemi yaptiginizdan beridir ayni hata ile tekrar karsilastiniz mi yoksa ben mi bir yerde yanlışlık yapıyorum .
bugun belki 2 3 kez basima geldi laptopta bi islem yapıyordum ve o an baska bi isim cıktı bi kac saat falan uzak kaldim laptopun kapağını kapatip gittim… geldiğimde yine ayni hata ?

https://pardus-kullanicilari.uludag.org.narkive.com/dNXbd4Oi/ekran-kapagini-kapatip-acinca-goruntu-gidiyor

burda aynı sorunla karşılaşanlar siyah ekran gelince
ctrl+alt+f1
sonra
ctrl+alt+f7
basıp hallolduğunu söylediler
ben çalışır halde yaptım önce konsola atıp sonra masaüstüne geri attı inşallah işe yarar

ben sonradan cinamonu denedim en son gnoma geçtim

1 Beğeni

xfce

şimdilik bu ayarlarla sorun çözüldü hocam umarım tekrar etmez .

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.