Exe Dosyası çalıştırma sorunu hk

Merhabalar Yeni Pardus kullanıcısıyım.
Yüklemek istediğim exe dosyasında “Error in POL_Wine Hatası” aldım, forumda ve diğer kaynaklarda araştırmama rağmen sorunumu çözemedim. Anydesk v.b. destek yardımında bulacak arkadaşlardan destek talep ediyorum.

Teşekkür ederim.

Hoş Geldiniz!

Yüklemek istediğiniz uygulama nedir? *.exe dosyaları Windows için olduğundan Wine ile bile çalıştırılamayabilir. Programın ne olduğunu bilirsek belki bir yolunu bulabiliriz.

Yusuf bey;
Aşağıdaki linkten indirdiğim exe. Bu arada playonlinux kullanıyorum ve işlemcim 64 Bit.
https://webdosya.diyanet.gov.tr/kuran/kuranikerim/download/Diyanet_Kurani_Kerim_3.0.exe

1 Beğeni

Selamunaleyküm
Hocam pol hatasını alırken adobe airle ilgili bir uyarı geldikten sonra mı alıyorsunuz eğer öyleyse adobe airin son sürümünü yüklememizi istiyor ama internette son sürümü bulamadım başka şirkete satılmış deniyor

Kuranı Kerim uygulaması olarak Pardus için zekri yükleyebilirsiniz

Hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Kuramadım diye araştırıp duruyordum. 600 mb. bi wine kütüphanesi mi bir şeyler kurdum nihayetinde kurmayı başardım. Bu seferde iconu masaüstüne eklerken bir hata oluştu.

Hülasa bir şekilde kurulumu tamamladım, lakin karakter uyumsuzlukları ve ses çalmama gibi problemlerle karşılaşıyorum. Dediğiniz üzere Adobe airin güncellemesi yapsam acaba düzelirmi bilemedim?

Yüklerken aldığım ve program içerisinden bahsesi geçen karakter uyumsuzluğu v.s.
Ekran görüntüsü_2021-01-21_22-45-27 Ekran görüntüsü_2021-01-21_22-51-40

1 Beğeni

ben başka wine sürümü kullandığımda hata almıştım normal Pardusunkiyle kurunca düzeldi
font hatası için play on linuxa girdikten sonra yapılandır var oradan font yazan bileşenleri yüklerseniz inşallah düzelir.

birde pardus yama var burdan wine ile alakalı çoğu şeyi otamatik yükleyebilirsiniz
depo eklemeyi yeniyseniz şimdilik kullanmayın diğerlerini isteğinize göre seçersiniz

son olarak bazen başka bir sekme açınca kapatamama sorunu olabiliyor alt tab ile çözebilirsiniz

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.