Giriş ekranı tasarım yarışması paylaşımları

Harika olmus! Oylamada senin tasarimlarin gozukmuyor malesef ama bence en guzeli bu olmus

2 Beğeni

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum, tasarımlar arasında en iyisi diyebilirim. Gerçekten çok güzel bir tasarım olmuş. Umarım kazanır.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar. Çizim-tasarım konusunda acemi bile değilimdir ama giriş ekranı için benim de kafamda canlanan birkaç şey vardı. Bilgim ve becerimin yettiğince aktarmaya çalıştım.

Arkaplanda inişli-çıkışlı da olsa kendine bir yol seçmiş, zirve yolunda ilerleyen “özgür” bir Pardus konsepti oluşturmaya çalıştım.
Butonların ve simgelerin bir kısmını yerleştirmek için bir panel kullandım. Alt kısımda yer alan panelde sırasıyla; klavye düzeni, oturum tipi seçicisi, tty ekranına tek tıkla ulaşmayı sağlayan buton, makine adı, ekran klavyesi butonu, pil göstergesi ve güç kontrolleri bulunuyor.
Ekranın sağ üst köşesine tarih ve saat yerleştirildi. Saat, tarihe nazaran daha değişken bir birim olduğundan daha büyük bir şekilde sunuldu. Tarih ve saatin ayrışması için farklı fontlar kullanıldı.
Kullanıcı girişi, parola tazeleme, kullanıcı değiştirme işlemleri de orta kısımdaki kutucukta gerçekleşiyor.
Son olarak da avatar altında Pardus sürüm kod adı yazı ile eklenmiştir.

Ana Görünüm;

Kullanıcı adı yanında yer alan küçük düğme ile girilen kullanıcı listesi menüsü;

Süresi dolmuş parolaları tazeleme ekranı;

Uyarı ve bildirimlerin ekranda görülme şablonu;

Oturum tipi seçme durumu;

Klavye düzeni seçme ekranı;

Güç kontrolleri menüsü;

Aşağıdaki linkten de tam ekran yaparak oklarla görseller arasında geçiş yapabilirsiniz.

Saygılar…

5 Beğeni

Arkadaşlar bugün 13:00’e kadar aşağıdaki şartları sağlayan paylaşımlar kabul edilecek ve oylamaya açılacaktır.
Şartları sağlamayan paylaşımlarınız dikkate alınmayacaktır!

Şartlar:

1. Paylaşılan içeriğin mümkünse kendi webhosting hizmetinizle (veya github.io ile) burada canlı görebileceğimiz bir linkin bulunması. Örnek

2. Tercih edilen tasarım saf gömülü (dışarıya linklenmeden) javascript ve html ile hazırlanmış olmalı.

3. İlk iki şartı sağlayamayan veya bilgisi olmayanlar, tasarımlarını svg (vektör çizim) formatında hazırlanmış resimler olarak paylaşabilirler. (İçeriğin tamamının çizilmiş olması beklenmektedir.)

4. Tasarımın içeriği şunları kesinlikle barındırmalıdır:

• Parola giriş alanı (password input area)
  • Güç kontrolleri (reboot, shutdown, suspend, hibernate)
  • Klavye dil değiştirme bölümü
  • Kullanıcılar arası geçiş veya kullanıcıyı elle girme imkanı
  • Kullanıcı profil avatarı
  • Oturum tipi seçme imkanı (XFCE, DDE, KDE, GNOME …)
  • Süresi dolmuş parolaları değiştirmek için 3 aşamalı şifre değiştirme imkanı (güncel parola, yeni parola, yeni parola tekrar)
  • Herhangi bir olumsuzluk durumunda kullanıcıyı bilgilendirecek ve açıkca görülecek bir bildirim imkanı
  • Tarih, saat ve Makine isminin görülebilme imkanı
  • Yukarıdaki içeriklere ek olarak tasarımcı istediği sayıda uygulamacık veya ihtiyaç olabileceğini düşündüğü tasarımı oluşturabilir ve yerleştirebilir. Örn: Giriş ekranında basit bir müzik oynatıcı.
2 Beğeni

Yalnız neden detaylı ve kriterlere göre atmadınız bu kadar sade şık ve güzel olmuş onu anlamadım?

Temel özelliklere uygun ve elimden bu kadarı geldi

Anladım yinede çok güzel olmuş emeğinize sağlık

Yarışmadan geç haberim oldu kusura bakmayın
https://utabatu01.github.io/prds-grs/

4 Beğeni

Menü stili, yerleşim, sadelik. Tasarımınız öne çıkıyor. Oldukça başarılı.

Ben de bir tasarım yapıyordum aslında ama fazla üzerine düşmedim. Öylece yarım kaldı.

1 Beğeni

Oylamaya Giriş Ekranı Tasarım Yarışması Anketi 📊 linkinden erişebilirsiniz.

1 Beğeni

Anketi pardus anasayfaya haber olarak da taşıma imkanınız var mı acaba? Foruma girmese de ana sayfaya bakanlar olabilir. En azından daha çok kişinin haberi olur, ilgi çekebilir. Tabi sadece forumdakilerin ankete katılmasını düşünüyorsanız saygı duyarım. Teşekkürler…

2 Beğeni

Aslına pardus masaüstünde forumdan ve/veya başka bir yerden beslenen gelişmeler, duyurular gibi ufak bir uygulamacık olabilirmiş :)) not tarafımız buğulu

1 Beğeni

4 Beğeni

Anketin kullanıcılar tarafında yapılması yarışmayı çevresi geniş olanın rahatlıkla kazanabileceği bir yarışmaya çevirmiş. Seçimin Pardus ekibi tarafında yapılması daha mantıklı ve adil olurdu diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Veya her iki ekran birleştirilebilir

4 Beğeni

Malesef hocam katılamayacağım iş yoğunluğu nedeniyle tasarım yarım kaldı devam edemedim. Dileyen olursa yaptığım kadarını yüklerim kendi hostuma bakarsınız.

1 Beğeni

Katılmıyorum.
Hoş olmayan bir tasarımı, sırf arkadaşım yada tanıdığım birisi diye desteklemem. Hakka girmiş olurum.

4 Beğeni

Yarışma için katılımlar sona ermiştir. Katılımcılar arasında kriterlere uyan tasarımların bulunduğu bir anket düzenledik ve bu ankete oy vererek katkı sağlamanızı isteriz.
Anket için lütfen tıklayın: Giriş Ekranı Tasarım Yarışması Anketi 📊

(Konu açık bırakılacaktır. Dilerseniz paylaşımlar hakkındaki konuşmalara buradan devam edebilirsiniz ancak yeni tasarım başvuruları ankete dahil edilmeyecektir.)

1 Beğeni

Bunu engellemek için anket konusu oluşturulduktan sonra verilen oylar kabul edilmese yeterli olacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

Anketin sonunda aşağıdaki yazı yazmaktadır. Demekki sonuçta kendileri karar verecekler, hangisini kullanacaklarına.

Anket sonucu birinci olan tasarım Pardus Ekibi tarafından doğrudan tercih edilmeyebilir.

1 Beğeni