Hakkımızda Hayırlısı :)

Hayırlı olsun. Elinize sağlık.

2 Beğeni

teşekkürler. 17.5 ten direk gecebiliyormuyuz. sıfırdan kurulum mu yapmalıyız

1 Beğeni

Halihazırda beta 19 kurulu olanlar bir şey yapacak mı

Yeniden indirme ve yeni yükleme öneriyoruz. Biraz sonra bir not yayınlayacağız.

1 Beğeni

Buğün indireyim yarın kurarım bakalım wirless adaptor düzgün çalışcakmı

Linkteki not kısmını inceleyiniz.

2 Beğeni

wget -c -show progress “http://indir.pardus.org.tr/ISO/Pardus19/Pardus-19.0-XFCE-amd64.iso
wget: geçersiz seçenek – s
Kullanımı: wget [SEÇENEK]… [URL]…

hocam terminalden indirmeye çalışınca hata veriyor.

pardus xfce 19 wget indirme komutunu yazar mısınız?

edit:kusura bakmayın hocam show progress kısmına eksik “-” koymuşum.

1 Beğeni

wget -c --show-progress “http://indir.pardus.org.tr/ISO/Pardus19/Pardus-19.0-XFCE-amd64.iso”

Fatih bey sanırım show dan önce tek - koymuşsunuz bu yüzden hata vermiştir.

3 Beğeni

İyi geceler,

19 çok güzel olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık. Sistemde gördüğüm bir kaç bug var bilgi vermek istedim. Öncelikle Gnome sürümünü kurup denedim, sisteme chrome kurduktan sonra pc kitlenmeye ve kullanmaz hale geldi belkide chrome kurunca denk geldi bilemiyorum. Ardından xfce sürümü kurdum o tür sorun yaşamadım fakat farklı buglar farkettim.

• Monster Abra 12 kullanıyorum donanım olarak oldukça iyi bir makina, pilde kullanırken yeniden başlat / kapat / uyku gibi özelikleri kullanamıyorum. Tıklayınca makina ya siyah ekranda kalıyor yada öylece donup kalıyor. Ayrıca güç seçeneklerinde ekranı indir yaptığımda askıya al seçiyorum. Bu özellikde çalışmıyor ekranı kaldırıyorum ya siyah ekran yada hiç tepki olmuyor.
  • Cihaz fişte iken yeniden başlat / kapat gibi özellikler çalışıyor fakat ekranı indirirken askıya al özelliği burada da çalışmıyor.

Açıkcası bu buglar biraz can sıkıcı en kısa sürede çözülürse sevinirim, kurumda kullanıyorum bu leptopu yeri geliyor pc açık odadan çıkıyorum ekranı indirip öyle çıkmam gerekiyor bu sorundan dolayı kullanamayacam.

Sorunlar çözülürse sevinirim, iyi çalışmalar.
@cuneyt.ulusoy @Yunusemre @kaan

pardus 19 xfce’den pardus 19 gnome’e nasıl geçerim. hangi komutları kullanmalıyım. teşekkürler

Merhabalar pardus xfce 19.0 kurdum. Boşta ram tüketimi 800-900 mb arası. 17.5 de 350 mb civarıydı. Bu normail mi acaba ? Gnome masaüstüyle aynı miktarda ram kullanıyor şuan xfce :slight_smile:

3 Beğeni

17,5 gayet iyiydi normal kullanıcılar için ideal 2 saat önce 19 u kurdum .her kurulumda yaşadığım sorunların hiçbiri karşıma çıkmadı hatta öyle birşey olduki hızına inanamadım kurulmadı diye resetleyecektim.interneti kablolu kullanıyorum birşey sormadı bile kablosuz denemedim.mesleki proğramlarıda çalıştırabilse sanırım herkes pardusu kullanır.başarılarınızın devamını dilerim kolay gelsin.

2 Beğeni

Xfce masaüstü ortamlı bir dağıtımın bu kadar ram kullanması normal değil bence. Neden bu kadar yüksek olduğunu ben de anlayamadım.

Başlangıçtan beri takip ediyorum. :+1: Çok güzel olmuş tebrik ederim. :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes: :partying_face:

2 Beğeni

Buradaki arkadaşın verdiği bilgiler sayesinde bahsettiğim sorunlar bitti, bilginize.

3 Beğeni

Teşekkür ederim. 19 dvd ye yakmıştım. Ağ tanımlamadan sonra bilgisayar formata devam etmedi bende elimde 17.5 dde dvd si vardı. 17.5 dde kurdum ondan sonra [pardus17to19.sh ] dosyasını root dan açarak 19 a güncelledim. Xfce üzerinden kullanıyorum. Bu işlemleri bir kaç sefer hep yaptım sırf 19’u yüklemek için. Bir defasında dde madem kullanmıyorum kaldırayım dedim sistem çöktü. Şu anda hala arka planda dde de duruyor. Bilgisayarı sadece internete girmek için kullandığımdan bir sorun olmuyor. Xfce ye her ne kadar içim ısınmasada internet bağlantısı performansında 19 'dan çok memnunum.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.