Hakkımızda Hayırlısı :)

Pardus DDE de gece modu mevcut
Mavi ışığı filtreliyor göz konforu

1 Beğeni

Gnome’de gece modu mevcut. Dolayısı ile Pardus 19 Gnome’de de olacak.

1 Beğeni

Merakla gelişmeleri takip ediyoruz.

4 Beğeni

Gece modu (mâvi ışığın filtrelenmesini) isteyenler redshift-gtk paketini kurabilirler. Bunu ben Pardus 17’de az önce kurdum. XFCE’ye de güzel yakıştı. :slight_smile:

2 Beğeni

19 gnome gecemodu ile geliyor…

3 Beğeni

Ben aktif olarak kullanıyorum gece modunu Pardus 19.0 Gnome’da. Gayet başarılı. Mavi ışığı epeyce bir kısıyor ki ekran yeşile çalıyor. :smile: Neyse ki yokluğu daha kötü.

Başka bir konu da Gnome’un ağırlığı konusunda. Gerçekten de kesinlikle şu anki performansı Xfce’nin yanından bile geçemez. i5 7. nesil işlemcim ve harici ekran kartım var. Bu cihazda bu şekilde çalışırsa core 2 duo e5400 işlemcili bir cihazda nasıl çalışır acaba? Hayal bile edemiyorum. Cihaza geçenlerde Windows 10 kurdum. Ram’i 3 GB’a çıkardım. Gayet başarılı. Gnome kursam cihazın açılması için galiba 10 dk. beklerdim. Xfce kursam da Windows 10’u gömerdi. Ama ben halen Gnome’u Xfce’den daha çok beğeniyorum. Umarım performans sorunu çabuk çözülür.

Herkese kolay gelsin.

2 Beğeni

masaüstü " amd(cpu)&asus(anakart)&Ati(Ekrn Kartı)" olan bir sistemde sistemde pargus 19 gnome gayet hızlı çalışıyor. bu hafta win10 da denedim perişan. :sweat_smile:

2 Beğeni

Çalışması konusunda endişemiz yok. Performansı bizi yoruyor. Onun da sebebini şu şekilde açıklayayım. 2 yıldır Xfce kullanan birisi olarak karşılaştırma yapıyoruz aslında yapmamamız gerekirken. Anlatabilmişimdir umarım.

karşılaştırma yaptığınızı anlıyor ve saygı duyuyorum. farklı sistemlerdeki etkilerini ortaya koymak için kendi sistemimdeki durumdan bahsettim.

Kullandiginiz “Pardus 19 Gnome” beta sürümün betası bile değil. Stabil sürüm çok daha performansli olacaktir.

2 Beğeni

19xfce de virtualbox kurabilen varmı …

Pardus Mağaza üzerinde aldığım bir hatadan dolayı mağaza ayarlarında bulunan “paket kaynak listesini düzelt” butonunu kullanmak zorunda kaldım. Pardus 19 repoları yerine Pardus 17 repolarına sıfırladı :slight_smile: 19’un repolarını paylaşabilecek birisi var mı acaba?

Konunun 28.Mesajında belirtilmiştir

4 Beğeni

Bugün Pardus 19 yayınlanacaktı. tekrar ertelendi mi?

2 Beğeni

Bugün yayınlanmasını bekliyoruz. Ertelenmez heralde.

2 Beğeni

Merakla bekliyoruz 19’u

17.00 'da mı yayınlanacak acaba? :slight_smile:

19:00 da yayınlanacak galiba :slight_smile:

3 Beğeni
3 Beğeni

Merakla Bekliyoruz…19

2 Beğeni