İkiye bölünmüş harddiske Pardus kurulumu hakkında

(Ali AVCI) #1

Merhaba,

c ve d olarak ikiye bölünmiş harddiskim vardı, c de windows d de bütün dosyalarım vardı, normalde windows formatı atarken d ye hiç birşey yapmadan direk c ye kurulum yapıyordum ve d ye hiç birşey olmuyordu, biraz önce pardus 17,5 kurdum bellekten, sistem yüklendi, şimdi bilgisayarın her yerine giriyorum d yi bulamıyorum, disklere girdim orada harddiski birleştirmiş görünüyor, sanırım bütün bilgiler gitti,

şimdi bütün bilgiler gittimi, gitmediyse nereden bulabilirim, gittiyse getirme ihtimalim var mı?

şimdiden teşekkür ederim.

0 Likes

(Samet) #2

Harddiskinin boyutuyla Pardus’ta görünen disk büyüklüğü aynı mı? Aynıysa Diski birleştirmiştir.
Kurulum esnasında önerileni seçtiğin zaman harddiski birleştiriyor diye hatırlıyorum.

0 Likes

(Ali AVCI) #3

Boyut aynı oradan şüphelendim, peki geri getirme ihtimalimiz varmı? bu işi hiç hesaba katmamıştım yoksa yedek alırdım

0 Likes

(Erkan ÜNAL) #4

Sanırım kurulum sırasında “Tüm diski otomatik olarak bölümle” seçeneğini seçmişsiniz. İnternet üzerinde yanlış biçimlendirme sonrası verileri geri getirme ile alakalı dökümanlar/programlar mevcut fakat verilerin sağlıklı olarak geri dönüşünün olacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun.

0 Likes

(Cüneyt Ulusoy) #5

Bölümü geri getiremezsiniz ama dosyalarınızı testdisk ile kurtarabilirsiniz, linkteki belgeyi inceleyiniz;

2 Likes

(Samet) #6

Geri getirme şansı düşük. Aşağıdaki link biraz yardımcı olabilir.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43919.0

1 Like

(Ali AVCI) #7

çok teşekkür ederim ilginize.

0 Likes