İkiye bölünmüş harddiske Pardus kurulumu hakkında

Merhaba,

c ve d olarak ikiye bölünmiş harddiskim vardı, c de windows d de bütün dosyalarım vardı, normalde windows formatı atarken d ye hiç birşey yapmadan direk c ye kurulum yapıyordum ve d ye hiç birşey olmuyordu, biraz önce pardus 17,5 kurdum bellekten, sistem yüklendi, şimdi bilgisayarın her yerine giriyorum d yi bulamıyorum, disklere girdim orada harddiski birleştirmiş görünüyor, sanırım bütün bilgiler gitti,

şimdi bütün bilgiler gittimi, gitmediyse nereden bulabilirim, gittiyse getirme ihtimalim var mı?

şimdiden teşekkür ederim.

Harddiskinin boyutuyla Pardus’ta görünen disk büyüklüğü aynı mı? Aynıysa Diski birleştirmiştir.
Kurulum esnasında önerileni seçtiğin zaman harddiski birleştiriyor diye hatırlıyorum.

Boyut aynı oradan şüphelendim, peki geri getirme ihtimalimiz varmı? bu işi hiç hesaba katmamıştım yoksa yedek alırdım

Sanırım kurulum sırasında “Tüm diski otomatik olarak bölümle” seçeneğini seçmişsiniz. İnternet üzerinde yanlış biçimlendirme sonrası verileri geri getirme ile alakalı dökümanlar/programlar mevcut fakat verilerin sağlıklı olarak geri dönüşünün olacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun.

Bölümü geri getiremezsiniz ama dosyalarınızı testdisk ile kurtarabilirsiniz, linkteki belgeyi inceleyiniz;

2 Beğeni

Geri getirme şansı düşük. Aşağıdaki link biraz yardımcı olabilir.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43919.0

1 Beğeni

çok teşekkür ederim ilginize.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.