LDAP Server hatası

Merhaba arkadaşlar daha önceden kurulum yaptığım pardus üzerinde çalışmakta olan ldap yeni kurulum yaptığım pardus üzerinde ahenk ve ldap kurulumu yapıp ayarlarını doğru olarak yapmama rağmen Ldap üzerinden kullanıcı ile login olduktan sonra sudoers içinde yetkili olan kullanıcıda sudo su komutu verince aşağıdaki gibi hata vermektedir.

Daha önce kurulum yaptığım pardus üzerinde aşağıdaki resimde görüldüği üzere bir hata almıyorum.

Merhaba;
http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/elle-kurulum/liderahenk-kurulum/#openldapa-yetkili-grup-eklemesudoers bu adımları ldap üzerinde uyguladıktan sonra ldap üzerinde sudo yetkisi verdiğiniz kullanıcılar yetkili olacaklardır.

Ömer Bey Merhaba Günaydın

Vermiş olduğunuz linkteki dokümana göre işlemleri liderahenk sunucusunda ldap üzerinde aşağıdaki resimlerde de görüldüğü üzere uyguladım. Ancak hala aynı hatayı almaya devam ediyorum. Dizüstümde sanal olarak kurulu olan liderahenk sunucu üzerinde yaptığımda yine aynı yerde kurulu olan pardus 17.4 üzerinde de uyguladım orada bu hatayı almadım ama sudoers dosyasında yetkili olmadığı uyarısını aldım. Sudoers dosyasına root altında ekledim ve hatasız root olabildim. Ancak canlı ortamda hala denemeye devam ediyorum.

Yeni kurulum yaptığım pardus 17.4 üzerinde tekrardan kurulum yaptım alttaki gibi hata aldım. Güncellenen paketlerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Ancak 1 ay önce kurmuş olduğum pardus 17.3 üzerinde aynı kullanıcımla sadece /etc/sudoers içerisine ekleyerek sorunsuz root olabiliyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.