Libreoffice bir sütundaki aranan verilerin olduğu tüm satırları listelemesi

Mesela libreoffice te, diyelim bir SÜTUNDAKİ (satır değil) x verilerini ve nerede olduklarını bulmasını istiyorum. Ama Ms office de şöyle bir şey vardı, o sütundaki tüm x verilerini alt alta gösteriyordu. Veya bu openoffice de vardı. Veya en azından o x verilerinin nerede olduklarını bilsem yeter. Tek tek bul demek çok işime gelmiyor benim durumumda.

Bir de mesela başka bir y verisi var diyelim, bu y verilerinin olduğu her satırı kırmızıya boyamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Daha önce şurada bir kitap paylaşmıştım. Sizin sorunuz o kitapta sayfa: 185 'teki Hücrelerin Otomatik Biçimlendirilmesi “kayıtları sıralama” bölümünde anlatılana benziyor.

LibreOffice 'i Makrolarla Böyle Kullanabilir misiniz? - Ismail-Emre-Arikan tarafından #3

1 Beğeni

Ek olarak Kitaplar ve Belgeler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM adresinde olan https://www.pardus.org.tr/kitaplar/LibreOffice-Hesap-Tablosu-Calc-pardus.org.tr.pdf

Hesap Tablosu kitabında sayfa: 151 'deki “Veri Girmek”, “Sıralama” başlıklarına da bir göz atabilirsiniz.

Faydalı olacak belgeleri hazırlayan herkesten Allah razı olsun.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.