Linux dünyasından seçmeler

Kodlama yada grafik tasarım alanında çok bilgimiz olmasa da görüp beğendiğimiz diğer linux dağıtımlarında bulunan özellikleri paylaşalım. Geliştiricilere fikir ile destek olabiliriz en azından :slight_smile:

1- Duzeru Os (XFCE masaüstü kullanıyor) birkaç özellik
a) Daha görsel bir grub menu

b) Panel ve menü seçenekleri. Mükemmel bir özellik. İster unity tarzı ister klasik ister modern.
https://launchpad.net/xfpanel-switch

3 Beğeni

Bende aklımdaki bir iki düşüncemi bildirmek istiyorum.
-Öncelikle kurulum daha basitleştirilmeli. Ubuntu ve linux mint kurulumları pardus tan çok daha basit geliyor. (Ayrıca şu cd bulunamadı hatası da ortadan kaldırılmalı.)
-Logo kesinlikle daha modern ve sempatik bir görünüme kavuşturulmalı. Şu anki logo çok antipatik geliyor.
-Çeşitli bilgilerin yeraldığı güzel bir hoşgeldiniz ekranı eklenebilir. (Mx Linux deki gibi.)
-Unity arayüzü benim bugüne kadar kullandığım en işlevsel masaüstü ortamı. (Windows ve Mac dahil) Unity seçeneği eklenebilir.
-Uygulamaların güncelliği geliştirilebilir. Örneğin şu anda gimp 2.10 piyasada pardus te ise 2.8 kullanabiliyoruz.
Herkese iyi çalışmalar.
Başarılar.

Yazılımlar pardus 19 ile sisteme bağlı kalmayıp güncel gelmeye başlayacak. Başka bir konuda bu belirtilmişti.

Panel switchi ben yükledim ve çok güzel çalışyor.
Birkaç profil eklendiğinde çok kullanışlı olabilir. İşin güzel yanı bir de buton ekledi panel menüsüne. Ayarları içe ve dışa aktarma seçeneği.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.