Milis Hızlı Satış Sistemi ( yeni yazılım )

Merhaba küçük ölçekli işletmeler için geliştirdiğim ve halen geliştirmeye devam ettiğim Milis Hızlı Satış Sistemi yazılımını sizin hizmetinize sunmaktan mutluluk duyuyorum.

Kaynak kodu;

Yazılım ile stok yönetimi, cari yönetimi, kasa takibi, kullanıcı yönetimi ve barkodlu satış yapabilirsiniz.
Başlıca özellikleri;

• Elektronik terazi entegrasyonu (seriport haberleşmeli)
  • Adisyon yazıcı entegrasyonu (80mm termal yazıcılar)
  • Etiket yazıcı entegrasyonu ( Raf etiketi basımı)

satış ekranı;

stok yönetimi;

cari yönetimi;

kasa takibi;

kullanıcı yönetimi;
resim

Örnek raf etiketi basımı;

Örnek Adisyon basımı;

27 Beğeni

MHSS v0.1.8 yayımlandı.

• Cari kart ve stok kartı oluştururken bilgilerin uygunluk kontrolü eklendi.
  • Geçmiş satıştan iade alma
  • İade alınmış geçmiş satış, sarı renk ile işaretlenir.
  • splashscreen yenilendi.
  • Cariden iade alındığında tutar/kar kasaya işlenmesi düzeltildi.
  • CSV den toplu stok kartı ekleyebilme eklendi.
  • Hızlı ürün sekme adları değiştirildiğinde satış ekranında değişmiyordu düzeltildi.
  • Etiket tasarımına Etiket Basım Tarihi(E.B.T) ve Fiyat Değişim Tarihi(F.D.T) eklendi.
  • ve bir çok düzeltme ve iyileştirme yapıldı.
4 Beğeni

MHSS v0.1.9 yayımlandı.

• Stok kartı satış raporu gösterimi (günlük, aylık, yıllık).
  • Kullanıcı düzenleme hatası giderildi.
  • ve bir çok düzeltme ve iyileştirme yapıldı.

4 Beğeni

MHSS v0.2.0 yayımlandı.

• Yeni stok kartı formu eklendi.
  • Git sunucusundan stok kartı ekleme eklendi.
  • ve birçok iyileştirme ve düzeltme yapıldı.

Artık MHSS git deposundan stok kartlarını veritabanınıza ekleyebileceksiniz. İsterseniz her kartı tek tek kontrol ederek yükleyebilirsiniz. Şimdilik elimde 3507 adet stok kartı bilgisi var ama stok adı, barkod vb. bilgileri elden geçirilmesi lazım. Düzeltip git deposuna yükleyeceğim. Git deposuna stok kartlarını şimdilik ben besleyeceğim. ileride bunu otomatikleştireceğim.

8 Beğeni

MHSS v0.2.1 yayımlandı.

• 100x38mm ortadan çentikli raf etiketi desteği eklendi
  • Beklenmedik kapanmalara karşı sepetleri yedekleme eklendi.
  • Ve birçok iyileştirme ve düzeltme yapıldı.

Sepet kurtarma özelliği sayesinde elektrik kesintisi vb. durumlara karşı MHSS sepetleri anlık olarak yedekler. MHSS yi tekrar başlattığınızda sepetlerin geri yüklendiğini göreceksiniz. Özelliği aktifleştirmek için; Ayarlar > Genel > Sepetleri kurtar seçeneğini işaretlemelisiniz.

MHSS artık 100x38mm ortadan çentikli raf etiketine yazdırabiliyor. Hızlı etiket yazdırmak için Ayarlar > donanım > Varsayılan kağıt ayarını seçmeniz gerekmektedir.

resim

Örnek etiket; 100x38mm ortadan çentikli

Harika görünüyor. Elinize, emeğinize sağlık.

2 Beğeni

Allah razı olsun, çok güzel proje.

2 Beğeni

Elinize sağlık güzel görünüyor.

2 Beğeni

çok güzel…çok sağolunuz.Ticaret yapanlara duyurulur. :grinning:

2 Beğeni

Emeğinize sağlık, küçük esnafa tanıtımı yapılırsa linux kullanımı çok daha hızlı bir şekilde yayılır.

4 Beğeni

Ekran görüntüleri mükemmel gözüküyor hocam elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. tebrik ediyorum

3 Beğeni

Çok güzel hocam. Esnaf arkadaşlardan duyuyorum windows çok yavaş geliyormuş bazen pos pc lere. Zaten celeron falan oluyor bunların işlemcileri. Böyle şeyler yaygınlaşırsa çok güzel olur. Benim restoranım yok ama olsa kullanırdım :slight_smile:

4 Beğeni

MHSS daha çok market, bakkal, büfe yada stoklu/stoksuz satış yapan küçük ölçekli işletmeler için. Restoran&Cafe için bu projeden sonra başlayacağım.

3 Beğeni

Yeni projelere ilham olabilecek gerçekten çok güzel bir girişim ellerinize sağlık,

3 Beğeni

Merhabalar Milis hızlı satış sistemini kurup denemek istedim ancak postgressql biraz sorun yaşadım onu çözdüm ancak mhss açtığında veritabanı bulunamadı yeniden oluşturulsunmu dedi bende oluşturulsun dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı gözükmayor ve kullanıcı adı yazılamıyor şifrede admin yazıyorum ama şifre hatalı mesajı almaktayım ne yapmamız gerekiyor şimdeden teşekkürler.

1 Beğeni

hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ben bunları yaptım burda bir sorunum yap sorunum mhss çalıştırdığımda kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı görünmemesi ve odaya kullanıcı adı yazamıyorum

1 Beğeni

Merhaba,

Terminalden;

1. sudo passwd postgres girin ve şifreyi postgres yapın.

2. su - postgres komutunu girin

3. psql -c "ALTER USER postgres WITH PASSWORD 'postgres';" komutunu girin

şimdi bilgisayarınızda ,

/etc/postgresql/13/main/pg_hba.conf dosyasını yetkili olarak açıp postgres kullanıcısına localhost bağlantılarına izin verelim…

1. sudo mousepad /etc/postgresql/13/main/pg_hba.conf
    Bu adımda aşağıdaki resimde işaretli alanları resimdeki gibi trust yapalım ve kaydedip kapatalım.

2. postgresql servisini yeniden başlatalım systemctl restart postgresql

3. ve son adım; psql -c "DROP DATABASE mhss_data;"

Test edip gözlemleyelim.

Merhabalar psql sonrada DROP mhss_data bu şekilde yaptım ama resimdeki gibi oluyor
mhss

Bu dediklerimi yaptıysanız postgresql sunucusundan mhss_data veritabanını silin. MHSS yi tekrar çalıştırın veritabanını tekrar oluştursun.

özelden teamviewer bağlantısı verebilirmisiniz?