Pardus 19 Kurulum Sonrası Açılmama Sorunu

Merhabalar Pardus 17.5 sürümünü temiz kurulum yaparak sıfırdan 19 a formatladım bunu da CD girişi olmadığı için USB den yaptım Pardus kalıp yazıcı programıyla 19 sürümünü yazdım formatladım.daha sonra kurulum bitince Pardus yazısı geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyor son açılışı yapmıyor neden olabilir o şekilde kalıyor

Linkteki yöntemi deneyiniz:

Ben direk grafik olarak kur yapmıştım birde normal kur seçeneği ile deneyim hocam

normal kurda da grafikte de böyle bir şey çıkıyor devam edince en son siyah ekranda kalıyor

1 Beğeni

Atmış olduğunuz resimdeki ekranda hayır deyip devam edince kurulumu normal tamamlamanız gerekiyor. Pardus 19 Gnome sürümü değil mi ?

Hayır xfce sürümü yüklemeye çalışıyorum

Yukarıdaki resimde karşılaştığınız şey hariç kurulum başarıyla tamamlanıyor sonrasında açılışta problem yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla ? Doğru anlamışsam ;

Pardus yazısı geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyor son açılışı yapmıyor neden olabilir o şekilde kalıyor

kısmını , biraz daha açıklar veya resim paylaşabilir misiniz?

Şöyle anlatayım kurulumu tamamliyorum son aşamada artık kurulum diskini çıkarın yeniden başlatıyor diyor USB yi çıkarıyorum artık bittiği için sonra yeniden başlayınca Pardus yazısı geliyor ordan sonra kullanıcı parola şifresi gelecek sanırım girip açılacak herhalde ama siyah ekranda kalıyor yoksa sıkıntısız kurulum tamamlanıyor

Sistem açılıp siyah ekran dediğiniz bölüme geldiğinde CTRL+ALT+F1,F2,F3…F7 komutları ile TTY lardan birine düşebiliyormusunuz.

1 Beğeni

evet oldu şimdi ne yapacağım?

Oturumu kullanıcı adınız ve parolanız ile açtıktan sonra
sudo -i komutuyla root haklarını elde edip, dmesg komutunun çıktısıyla başlayıp,
birşeyler yakalamaya çalışalım.

1 Beğeni

Dediğinizi yaptım ama bunu size nasıl gondericem bir sürü aşağı ya doğru komut listesi çıktı telefondan da tek tek çekip atamıyorum

@kaan hocamın paylaştığını deneyin. Olmazsa TTY a düşebiliyoruz zaten @fatihaltun hocam yardımcı olacaktır :hugs: .

1 Beğeni

Kusura bakmayın hiç biri olmuyor yani yapıyorum ama devamı gelmiyor çok fazla bilgim olmadığı için bu Pardus hakkında quiet splash da dediklerinizi yaptım açılmadı belkide yanlış yere yazıyorumdur birde gnome sürümü indirip onla formatlamayı deniyeceğim

acpi=off yazısını yazıp F10 ile acinca bu çıktı şimdi napabilrim?

Bulunduğu satırda fsck -fy /dev/sdX komutunu çalıştırın.
Not: Komutta bulunan sdX yerine Pardus’un kurulu olduğu disk bölümünü yazmanız gerekiyor.

hocam dediğiniz yaptım bu çıktı

startx komutu çalıştırınız.

bu çıktı sonra nabayim Kaan bey ?