Pardus başlatma

Merhaba arkadaşlar ben 1 yıldır PC de sadece Pardus kullanıyorum. Bugün 120 GB SSD nin 60 GB Windows 10 kurdum geri kalan 60 GB ye Pardus kurdum ama bios a veya boot ayarına girmeden seçenek sunmuyor direk Windows başlatıyor. Sorunu nasıl çözebiliriz…

Selamün Aleyküm
Eğer ki iki işletim sistemini de sıfırdan kurmak sorun olmayacaksa şu anlatıma göre kurulum yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Önce Windows 10 kurdum SP da Pardus 17.4 kurdum…yeniden kurulum yapmadan terminal den komutlarla yapılabilecek birsey yokmu acaba…

Ayn sorundan bende muzdaripim. Windowsta camtesia gibi bir kaç program kullanmam gerekiyor (virtualboxta windows kullanarak yapıyorum ancak performans dütüğü için pek kullanışlı olmuyor. Programlrda milimetrik çalışma yapamıyorum.). Şu anda Pardus kurulu ve tüm disk (1TB) Pardusta. Bunu bölümleyip ayırdığım kısma windows yüklersem olurmu.

İstediğim şeyi anlatabildim mi pek bilmiyorum ama istediğim şeyi kısaca söyliyim:
Pardus ve Windows yüklü olsun ama bilgisayarın güç tuşuna bastığımda Pardus açılsın. Lazım olduğunda da benim seçimimle windws açılsın.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.