Pardus Bazı kodlar calısmiyor

Pardusta konsolda sudo apt-get wine yazdigimda wineyi indirmiyor mesela biraz yeniyim yardum edin bu sadece pardusta olmuyor diger linux dagitimlarindada oluyor

Kodun eksik.

1 Beğeni

Sadece winede tum uygulamalari .deb yerine ucbirimde indirmeye calisiyorum neyse anladim ben sagolun

https://www.pardus.org.tr/kitaplar/LPI-Sertifikasyon-Kitabı-pardus.org.tr.pdf faydalanabileceğiniz bir belge.

Yeri gelmişken bu durumda mağazda şöyle bir şey olsa… Benim gibi (en) son kullanıcı mağazaya gitse programın ikonuna tıklasa gerekli tüm satır arkada çalışsa bir tek bana Sudo karşılığındaki şifreyi yazmak kalsa… Ve gerekli kurulum yapılmış olsa.
Hayat ne güzel olurdu :slight_smile:

Bunun için yapılmış Pardus Mağaza (pardus-store) uygulaması zaten mevcut ve tek tıklama ile mağaza içindeki programlar kurulabiliyor.

Pardus Mağaza ile ilgili forumdaki başlık > Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

1 Beğeni

@arif 'inde belirttiği gibi Pardus Mağaza 'yı kullanabilirsiniz.

Aslında yanlış ifade etmişim!
Depoda yer almayan ama mağazada görülebilen programlar demek istedim. Örneğin bir video edit programı depoda yok fakat mağaza “depo dışı” programlar altında gerekli linkler arkada çalışmak şartıyla kurulabilse…
Biraz zor ifade ettim kusura bakmayın.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.