Pardus geri sayım başlasın!

Sürüm takvimine göre, bir aksilik olmazsa Pardus 19.0 'a tam olarak 5 gün kaldı. :baby:

3 Beğeni

Pardus 17.3 'ü 1-2 gün önce yüklemişlerdi. Pardus 19.0 'ı pusu attım bekliyorum.

6 Beğeni

ben zaten yüklemiştim çok bi değişiklik olurmu

2 Beğeni

Pardus 19 a 19 saniye kala: :wink:

6 Beğeni

Harika bir cümle olmuş.

2 Beğeni

Merhaba.
Galiba apt update dist ile aynı duruma geliyor.
Geçen destek grubundan bir arkadaş bilgilendirmişti.

Selamlar.

7 Beğeni

17.5 yüklü iken 19.0 a geçiş ya da yükseltme mümkün olabilecek sanırım. Yükseltme nasıl yapılır, bilen varsa açıklarsa memnun olurum.

Pardus 17.5’ i kolayca 19’ a güncelleyebilecek miyiz?

Yeni sürümleri test ettiğim masaüstü bilgisayarım var. Ben pardus 19 u deniyorum. Ama en güzeli zamanını beklemek. Onun heyecanı daha güzel oluyor. Sürekli kullandığım diz üstü bilgisayarıma daha kurmadım.

Pardus 19 çıksın. Youtube kanalımda tanıtıma devam. (pardus abdullah turgut)

Pardusu yaygınlaştıralım gerisi kolay. :slight_smile:

4 Beğeni

@abdullahturgut09 @kozalaknaz @kyukselci

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla;
17 li versiyonlardan 19 lu versiyonlara geçişte yeniden kurulum şart.
Eğer 19.0 versiyondan önce 19’un beta sürümünü yüklediyseniz o da 19 sürümü olduğu için sudo apt-get komutlarıyla yükseltme işlemi yapılabilecek.

3 Temmuza son 1 :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar;
https://wiki.debian.org/DebianBuster
“2019-07-06: Planned release”
Debian ayın 6.sında sürüm çıkaracakmış. 3 gün evvel davranıyoruz.

Selamlar.

2 Beğeni

abdullah turgut - YouTube reis maşallah sesin çok iyi anlatımında guzel …tşkler.

2 Beğeni

Bence Pardus halen masaustu seciminde özünü bulamadı. KDE degisti fazla karmasik ve hatalarla doluydu tutmadi, XFCE değişecek çünkü fazla basit ve günün koşullarına yeterli gelmiyor. Kamu bilgisayarlari da sanıldığı kadar tarihi eser değil. Deepin linux evreninden yeterince destek almiyor. Doğru eklentiler ve ön ayarlarla gelirse Gnome dogru seçim olacak. GTK dan GTK ya geçiş digeri gibi sansasyonel olmaz. Debian zaten dogru secimdi. Yani bnm dusuncem ve tahminim Pardus 19 son kullanicinin daha iyi anlasilmasi ve isteklerinin karsilanmasi icin geçiş sistemi olacak ama 21 ile Pardusa kitlesel göç baslayacak.

2 Beğeni

@kyukselci @kozalaknaz @arif

Normal sistem guncellemesiyle Pardus 19 a dogrudan gecis yaparsınız. Daha once 17 nin yuklu olmasinin bir onemi yok.

2 Beğeni

Merhaba Adem_Effendicon,

Ne demek. Çevremize, Pardusa ilgisi olanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ben de size ve sizin gibi forumdaki herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Forumdan çok şey öğrendim, öğreniyorum, öğreneceğim… :slight_smile:

Saygılar

2 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar,

Pardus 19’un Sürüm Yönetimi Takviminde belirtilen çıkış tarihi güncellenmiştir.

Pardus 19 için biraz daha bekleyeceğimizi üzülerek bildiririm…Anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyorum…

Geri sayımı yeniden başlatabiliriz…

10 Beğeni

:sleepy::sob::sob:
tumblr_naz4eim4b81tasn5fo3_400

5 Beğeni

Dört gözle bekliyorduk ama sizlere saygımız sonsuz. Bir ay daha sabredeceğiz.

2 Beğeni