Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Gnome mağazada yuklenecek uygulamanin eklentilerini de yukleme secenegi var alt kisimda. Pardus magazada da bu olabilir.

1 Beğeni

Biran önce pardus magazaya uygulama güncellemeleri bölümü eklenmeli sistem güncellemeleride magazaya Pardus 17.3 - 17.4 -17.4.1 gibi aynı macos da olduğu gibi tek paket halinde magazaya eklenmeli ve öyle yapılmalı mağazada günümüzde kullanılan bütün popüler uygulamalar yüklenmeli çeşit çoğalmalı

2 Beğeni

Merhaba,

Pardus Mağaza’nın bazı eksiklikleri var:

• “Ana Sayfa”'da “Uygulama Anketi”'nde bir seçeneğin uzun bir açıklama yazısı olunca yazının hepsi görünmüyor.
  • 1024x768 çözünürlüğünde Pardus Mağaza’nın penceresinin tümü ekranda görünmüyor. 1366x768 çözünürlüğünde ekranın çok büyük alanını kaplıyor. Kısacası, Pardus Mağaza’nın penceresi çok büyük.
  • Pardus Mağaza’da “Geany” uygulaması yok. Geany, programlamayı kolaylaştıran bir tümleşik geliştirme ortamıdır. Birçok dili destekler.
  • “Filezilla” uygulamasının ismi z harfinin büyük olmalıdır. (“FileZilla”) “FileZilla” uygulaması, İnternet kategorisinde olması iyi olur diye düşünüyorum.

İlginiz için teşekkürler.

ilk önce Pardus Mağaza için sevinmiştim, ama gereksiz olduğunu anlamam uzun sürmedi. çünkü eski versiyonlar kullanılıyor. son sürümü indirip kullanmaya devam.

Ayrıca, Code::Blocks ve ISOMaster Pardus Mağaza’da yer alırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Code::Blocks, bir tümleşik geliştirme ortamıdır.

ISOMaster, ISO kalıbı oluştran ve var olan bir ISO kalıbını düzenleyen bir yazılımdır.

İlginiz için teşekkürler.

1 Beğeni

Pardus mağaza eksiklikti. Elinize sağlık. Yalnız program kur dedikten sonra kurulumu iptal edemiyor programı kapatamıyoruz.
Bununla ilgili düzeltme yapılırsa iyi olur düşüncesindeyim.
Tekrar emeğinize sağlık

3 Beğeni

Merhaba
Paket güncelleyicisinden güncelleme yaptım. Fakat güncelleme yaparken bir ara ekranı kitleyip yemeğe gittim. Ekran kapandı. Oturumu açtıktan sora bazı yüklemelerin durduğunu gördüm. Paket güncelleyicisini kapatıp tekrar çalıştırmak istedim, fakat açılmadı. Bilgisayarı yeniden başlatım PG’yi tekrar açtım. Tüm paketler güncel uyarısı verdi.
Daha sonra Pardus Mağazasını çalıştırmak istedim. Bir an açılır gibi oluyor fakat açılmıyor.
Ayrıca Synaptic Paket Yöneticisini çalıştırdım, şöyle bir hata veriyor:

E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle ‘dpkg --configure -a’ komutunu çalıştırın.
E: _cache->open() failed, please report.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Paket yöneticilerini kapatıp aşağıdaki komutu uygulayınız, öyle istemiş.

sudo dpkg --configure -a

1 Beğeni

Selamün aleyküm,

Mağazanın tasarımı ve içeriği için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Özellikle PyCharm koyduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Sizden bir isteğim olacak. Kullanışlı ve öpen source olan SQlite için iyi bir ide olan SQlite studio’da ekler misiniz? Hem mağaza içeriğini zengin gösterir hem de çok kullanışlı

https://sqlitestudio.pl/index.rvt

Teşekkürler

Mağaza uygulamasındaki anket birkaç haftadır değişmiyor bende mi problem var yoksa uygulamada mı?

2 Beğeni

Merhaba,

Proje çok güzel beğendim. Elinize sağlık. Projenin daha da gelişebilmesi için bence kullanıcılarında paket import etme özelliği olmalı. Bunun için kullanıcıların önerdikleri ve versiyon güncellemelerini takip ettikleri bir sistem eklenirse bu harika olur. Örnek olarak AUR archlinux camiasında kullanılan Archlinux User Repository mantığında ilerlenebilir. Görselliğinin olması yeni kullanıcılar için çok avantajlı.

Gördüğüm kadarı ile spotify gibi non-free paketleride eklmeişsiniz. Chormium mağzada olmasına karşın netflix gibi platformlarda chromium da desteklenmiyor. Bu nedenle google chrome kullanmak gerekiyor. Bu tip durumlar için mağaza ya kullanıcı etkileşimi getirmek projeyi eminimki bir adım öteye taşıyacaktır.

Başarılarınızın devamını diliyorum. Harika işler bunlar.

3 Beğeni

Bu konuya ben de şiddetle katılıyorum :smile:

1 Beğeni

Mağaza oylamasında gelmeyen gelecek haftalar…

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-11-27_22-24-37

6 Beğeni

herkese merhabalar bilmiyorum doğru forumamı yazıyorum ancak benim bir maruzatım var. Grafik tablet kullanıyorum ve akıllı tahta üzerinde öğrencilerime soru çözmek istiyorum ancak pardus için driver henüz sitede yok tahtaya bağlayınca haliyle çalışmıor tablet böyle sorunla karşılaşan varmıdır yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Pardus mağaza açılmıyor terminale
sudo pardus-store komutunu girince iptal edildi hatası alıyorum neden olabilir.

ve tekrardan gelmeyen gelecek haftalarda bugün shutter ve açık arayla oylamayı kazanan timeshift var

3 Beğeni

Merhabalar.
pardus kurulumu yaptıktan sonra pardus mağazayı kontrol ettim herşey düzgün çalışıyordu fakat daha sonra sistem güncellemelerini yükledim.

Yani. Sorun ne? Burda bir sorun yok.

dostlar merhaba. en son çıkan pardus kurulu şuan pc de. Mağzadan bir programa kur dediğimde;

bunu nasıl aşabilirim ? teşekkürler

Konsolu açın ve

sudo apt --fix-broken install

komutunu çalıştırın sorununuz düzelecektir.