Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Eyvallah dediğiniz gibi ben ayarları baya değişmiştim. Sorun onlardan kaynaklıdır. Harici kaynaklardan kurulumların tespiti için Pardus Marketin diğer dağıtımlara yayılma dönemini beklemek gerekiyor.

Elinize sağlık bende de başka bir sorun olmadı.

Bir de öneri olarak;
Ana Sayfadaki En lerdeki 3 programdan herhangi birine tıklandığında direkt programın detay sayfasına gitmesi daha mantıklı olabilir.

İyi çalışmalar, elinize sağlık.

1 Beğeni

@Yunusemre bey, iki kere oldu bu;

ilk grafik kategorisine tıkladım Blender gözükmedi aynı resimdeki gibi. sonra başka bir kategoriye tıklayıp tekrar grafik kategorisine tıkladığımda geldi.
ikincisinde aşağıda ki gibi konuşma sekmesine tıkladığımda Discord gelmedi. Birincisinden farklı olarak o an mağazadan FileZilla yükletiyordum. Başka kategoriye tıklayıp tekrar geri geldiğimde düzeldi.
Öncekilerde varmıydı bilmiyorum ama kategorilere tıklayınca uygulama boxları sol üst köşeden yerlerine dağılmaları güzel efekt olmuş.

1 Beğeni

Sorunu tekrar oluşturamadım bir türlü sıfır sistemde problem gözükmüyor
:thinking:

1 Beğeni

Siz söyledikten sonra yaklaşık 30 dk’dır bende denedim bir daha olmadı.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Ustayı görünce çalışan arabanın durumu gibi olmuş :sweat_smile::smiley::grin::blush::blush:

1 gün girmedim, neler neler olmuş😍

2 Beğeni

Arkadaşlar merhaba,

Test mağazasını indirenlerde kronik bozulmalar olabilir, kategori mantığını client tarafında değiştirdik. Güncellenmiş client isteyenler bana yazabilir.

Bu yenilikteki amaç şu:

Artık küçük yerel bir networkte bile (örn: okul bilg. lab.) pardus-store-server ı aynı ağ üzerindeki bir networke kurarak, uygulama listesi ve katogerileri isteğe veya ihtiyaca göre editlenebilir halde kullanabilecekler.

Kafamdaki senaryo şu idi aslında;

Örneğin bir kütüphanede, tüm makineler pardus diyelim ve sadece eğitim veya bilimsel içerikli uygulamaları yüklenebilir kılmak istiyor sistem yöneticisi, bunu mağazanın sunucu arayüzünden kolayca yapabilmeli. Ve dinamik anket yapısı sayesinde verilen hizmetler hakkında kolayca raporlama yapabilmeli.

Durmak yok …

8 Beğeni

Güncellenmiş mağzayı alabilir miyim?

Hedeflediğiniz gibi olursa şahane bir yapıya dönüşür. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Güncel istemciyi ben de alabilir miyim acaba? :grinning::grin:

1 Beğeni

Buyrun:

pardus-store_0.3.0~beta3

5 Beğeni

LiderAhenk ile mi yönetilecek yoksa mağazanın sunucu uygulamasımı olacak.

1 Beğeni

LiderAhenk nerden çıktı :joy:

4 Beğeni

LiderAhenk ağdaki istemcilerin yönetildiği yazılım değil mi. Yanlış mı biliyorum. Ordan yola çıktım.:smirk:

1 Beğeni

Hayır şunu diyorum istemci yönetimi nerden çıktı ? Mağazadaki listeleme yöntemini yönetilebilir yapmaya çalışıyoruz sadece ilişkiyi nasıl kurudunuz anlamadım. :slight_smile: Pardus yine aynı yani isteyen terminalden istediği şeyi kurar biz burda yapamayanlar için bu uygulamayı geliştiriyoruz :smiley: Anlaşılmış olması gerekiyordu …

3 Beğeni

Son sürümden bağımsız olarak bir öneride bulunmak istiyorum. Sadece bir düşünce olarak söylüyorum. Pardus Mağaza’da ayarlar kısmında bir seçenek olsa özgür olmayan uygulamaları göser/gizle şeklinde. Bu mümkün müdür acaba?

1 Beğeni

Şuanki altyapı ile mümkün değil malesef. Böyle bir durum ihtiyacı mı var ? Varsa sebebi nedir.

Teşekkürler.

1 Beğeni

Hocam ihtiyaç olduğu kanaatinde değilim, ekstra bir özellik olarak. Uygulamaların üzerine gelindiğinde özgür olup olmadığı yazıyor zaten, ben özgür yazılım kullanmayı kendine alışkanlık edinmiş kimseler için bir güzellik olacağını düşünmüştüm. Şu anki geliştirme aşaması için epey bir lükse kaçmış oluruz tabi. Dediğim gibi hayatî bir özellik değil tabi.

4 Beğeni

Anladım, şunun için sordum; bizim tahmin edemediğimiz ihtiyaçlar olabilir, mğaza bugünki konumunu ihtiyaçlardan aldı zaten :slight_smile: ilk tasarım nerdeee şuanki nerdee

10 Beğeni

Selamün Aleyküm
Bu sorun bende de oldu. Ama sonraki girişlerde olmadı.

Mağaza sürümü 0.3.0.beta3

2 Beğeni

@Yunusemre bey den kaçmaz yakalar yakında.

2 Beğeni

:grin:

Adam yapıyor Allah’ın izniyle :grinning:

3 Beğeni