Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Arkadaşlar Merhaba,

Herkese hayırlı cuma lar. Mağazada acil olarak yapılmasının gerekli olduğunu düşündüğümüz talepler aşağıdaki gibidir:

• Binary dataların cacheleme yöneteminin manuel olarak backend e bırakılması. (Meali: düşük hıza sahip veya kota kısıtlamalı internette optimum seviyede harcamada bulunma)
  • İşlem kuyruğunun kolayca ulaşılabilir bir konumda olması ve açıklayıcı olması
  • Arama mekanizmasına etiket yapısının eklenmesi böylece benzer uygulama veya benzer kategori önerisinin delegate yöneticisi tarafından hızlı bir şekilde sağlanabilmesi.
  • Anket tarzının pardus-store-server yöneticisi tarafından belirlenmesi ve duruma göre istek formu halini alabilmesi.

Elbetteki bu issue (işiu) lar ezbere ha bu böyle olur diye yapılmıyor, en doğrusu neyse araştırılıp entegre ediliyor. Yaptığımız işin amacı gün sonunda kolay kullanıma sahip karmaşık olmayan yapılar sunmak. Ama bu sürecin de aynı derecelendirmeye sahip olduğu anlamına gelmiyor. Sonuç : sabırlı olalım lütfen :slight_smile: ayrıca farkettiyseniz adam-ay sayısına bakıldığında gayet süratli geliştiriyoruz.

Yukardaki maddeler şahsi onayımı alacak seviyeye geldiklerinde depolardan güncelleme ile mağazamızı yenilemiş olacağız.

Düzgün geri bildirimde bulunan her topluluk üyemize en içten şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla.

10 Beğeni

Madde 1 tamam …

Yola devam.

9 Beğeni

Madde 2 beklediğimden iyi oldu, ancak karmaşık senaryoların test edilmesi lazım yardımlarınızı bekliyorum.

https://github.com/yunusem/pardus-store/releases/download/debian%2F0.3.0_beta4/pardus-store_0.3.0.beta4_amd64.deb

8 Beğeni

Hocam henüz işlem kuyruğunu test etmedim ama başınıza bir iş daha çıkarttım.

Ekran görüntülerinin altındaki açıklama kısmı bir satır aşağı çekilse ve ekran görüntüsü sayısı kadar nokta eklense iyi olur gibi. Birde Ekran görüntüleri arasında gezzinirken son ekran görüntüsüne gelindiğinde “sonraki” butonu pasifleşse? Sonsuz bir döngü var orada. Olmaz mı?

5 Beğeni

Merhaba @Yunusemre 'bey, beta4 de kuyruk işlemi için herhangi bir problem çıkartmadı. tüm kuyruğu sorunsuzca kurdu. Bana yavaş kuruyor gibi geldi ama kurulumlar sorunsuz. Kuyruğu sürekli değiştirdim, iptal ettim vs. yinede bir problem çıkartmadı. İşlemi kuyruğa alırken, uygulama simgesini kuyruğun üstüne doğru kaydırıp yavaşça kaybolan bi animasyon güzel olurdu. Olmasa da olur.

Pardus Mağaza tam ekranda değilken sorumluluk reddi uygulama simgesinin üzerine kadar geliyor.

Benim bilgisayarımdanmıdır bilmiyorum ama kuyrukta işlem varken kasılıyor gibi.

beta4_vid

Uygulama resimleri detay asyfasını bir kere açtıktan sonra pc yi rebootlasam bile tekrar girdiğimde hemen açılıyor. kalıcı olarak bilgisayardad saklanıyor sanırım?

4 Beğeni

Cachelemeyi güzel yaptık, yarı kalıcı diyelim; yani serverdaki binary değişirse yenisini çekiyor böylece nerdeyse hiç kota yemiyor :wink:

4 Beğeni

Uygulama çok güzel oldu elinize sağlık. İlk günden bugüne bayağı değişti.

1 Beğeni

Uygulamaya oy verdikten sonra yıldızlar sarı kalmaya devam etse daha iyi olur sanırım. Yıldızların uzerindeyken sarı oluyor sadece. Oyladığımız yıldızlar sarı, oylamadıklarımız gri olsa?

Bu soylediğimi saçma bulabilirsiniz belki ama bu forumda-toplulukta olmayan insanların da mağazaya katkıda bulunmalarını sağlamak için örnek veriyorum; mağazadan gdebi uygulaması kuruldu, mağazayı kapattı ve sonrasında kullanıcı mağazayı açtığında “gdebi uygulamasını nasıl buluyorsunuz?” şeklinde bir pop-up çıkarsa kullanıcı yorum yapmaya ve oy vermeye teşvik edilir sanırım. Bu da uygulamalar hakkında daha çok geri dönüş anlamına gelir.

Saygılar.

3 Beğeni

Madde 3 tamam ileriye yönelik etiketlemeyi sunucu tarafından sağladığımızda mağaza hazır olacak.
Taaa zamanında yapılan bir isteride aradan çıkarmış olduk. (issue açmanın faydaları … :slight_smile: ) Artık Türkçe karakterlerle de arama yapılabiliyor, kategori sorgulaması da dahil.

9 Beğeni

Hocam çok teşekkürler, ilmek ilmek örüyorsunuz resmen. Ben bir konudan daha bahsedeyim. Daha önce belirten olmuş olabilir ama benim de aklımdayken söyleyeyim. Anasayfadaki uygulama önerilen uygulamardan birine tıklandığında örneğin oylaması en yüksek olan blender uygulamasına

bizi görürdüğü ekran bu oluyor. Uygulamayı incelemek için bir kere daha seçmek gerekiyor uygulamayı. Bunun yerine direkt olarak uygulamanın sayfasını açsa ilk tıklamada?

Kolay gelsin.

6 Beğeni

Arkadaşlar merhaba,

4. maddeye 2 gündür tam odaklı bakamıyorum, bıraktık diye düşünmeyin biliyorsunuz ki ben core ekipdeim ve sadece mağazaya bakmıyorum. İnşallah son halini verdiğimizde, yine uzun soluklu bir ara vermek zorunda kalacağım ama yaptığımız işin arkasındayız.

Paralelinde uğraştığım işlerle ilgili ipucu veren bir ekran görüntüsünü paylaşayım. :wink:

Destekleyenlerden Allah razı olsun.

10 Beğeni

Güncel kernel mı geliyor?

Mağaza harika mı desem mükemmel mi desem ne desem az kalır. Ben çok sevindim harika işler başarılmış, emeği geçen herkese çok teşekkürler.

3 Beğeni

Merhaba,

Madde 4 tamamlanmak üzere, form açıklama girdisi zengin metin formatını ve html formatını desteklemekte ve linkler çalışmaktadır. Düzgün hazırlanmış bir formla kişi & firma kendi uygulamasını sunma tanıtma imkanı hem de Pardus topluluğundan onay alarak …

Böylece bi taşla 3-4 kuş vurmuş oluyoruz :wink:

Sabrettiğinize değecek inşallah.

Saygılarımla.

7 Beğeni

Selamün Aleyküm @Yunusemre Üstadım
3-4 değil koca bir kuş sürüsünü vurmuş oluruz biiznillah :smiley::grin::blush::blush:
Ellerinize sağlık. Allah(C.C.) razı olsun, ihlas ve azminizi dâim eylesin. :blush:

5 Beğeni

Harika bir iş olmuş, uygulama geliştiricileri içinde bizim içinde çok iyi olacak. Elinize sağlık :+1:

Dinamik, değiştirilebilir anket de tamam …

6 Beğeni

sistem yönetici anketini mukenmel olmuş “sanane” :rofl:

1 Beğeni

Bu da tamam …

Birazdan fırına (bizim build sistemi) vericem haydi hayırlısı. Yarına kadar depolara işlemiş olur inşallah.

İçerik kısmında tekrardan söylüyorum, client güncellemesine gerek kalmadan peyder pey yeni uygulamalar eklenicek.

Şu gibi sorularla gelenler olucaktır: mağaza güncellendi hala uygulama sayısı aynı çok az, hani nerde 700 uygulama.

Bu tipleri sizlere havale ediyorum kesinlikle cevap yazmayacağım.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

6 Beğeni