Pardus USB'ye kurulum

Konu başlığı umarım doğrudur, Merhaba. Bir USB bellekten ikinci bir USB belleğe Pardus 17.5 XFCE sürümünü yüklemeye çalışıyorum, fakat kurulum sonrasında (kurulumda doğru diskleri seçmeme ve GRUB kurulumunun sıkıntısız ve doğru diske gerçekleşmesine ve BIOS üzerinde SECURE BOOT ayarının KAPALI olmasına rağmen) kurulumun gerçekleştiği USB belleği seçip boot ettiğimde ekranda sadece yanıp sönen çizgiden başka hiçbir şeyin olmadığını görüyorum.

5-6 defa tekrarlamama ve her seferinde (UEFI ve Legacy olarak ayrı kurulumlar yaparak) bir hata yapıp yapmadığımı kontrol ederek yapmama rağmen sorun yine devam ediyor. USB belleğe Pardus’u kurmanın başka bir yolu var mı? Ya da nerede hata yapıyor olabilirim?

Nasıl yani, bir USB bellekteki pardus dosyalarını kopyalayıp diğer belleğe mi yapıştırıyorsunuz, tam anlamadım.

En verimli yöntem eğer windows tarafındaysanız, Pardus’un sitesinden ISO dosyasını indirip Rufus aracıyla USB’ye yazmak şeklindedir.

Linux kullanıyorsanız Pardus Disk Kalıbı Yazıcı uygulamasını kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Varsa, DVD den kur,
problem " çözülebilir " …

1 Beğeni

https://linux-dersleri.github.io/docs/temel_linux/2.html. internet sitesinden öğrendiğim kadarıyla galiba bahsettiğiniz usb persistence seçeneği Kali Linux gibi bilgisayaralara kalıcı kurulması amaçlanmayan diğer Gnu/Linux dağıtımlarında usb ile kurma seçeneklerinde gösteriyor olabilir ama Pardus 'ta böyle bir seçeneği ben görmedim varsa da nasıl yapılıyor ben de bilmiyorum.

Usb belleğin okuma yazma hızları düşük ise çalışmaz çalışsa bile yavaş açılır.
Uzun süre beklersin açılırken.

Pardus Usb isosu ile başka bir usbye harddiske kurar gibi kuruyorsun.
Disk bölümlendirme kısmında usbyi seçiyorsun.

Sanırım yanlış anlaşıldım. Yapmak isteyip yapamadığım şey USB belleğe Pardus’u “KALICI” bir şekilde kurmak.

Bunun için ise iki farklı USB bellek ile (bir tanesi Pardus’u kuracağım USB diğeri ise kurulumu başlatacağım USB bellek) denememe rağmen başaramadım. Pardus’u USB’ye Persistent ve Kalıcı şekilde nasıl kurabilirim?

Varsa, DVD den kur,
problem " çözülebilir " …

1 Beğeni

USB belleğe Pardus’u “KALICI” bir şekilde kur ;

Pardus çalışan-kuran DVD den USB mini belleğe,
Linux Pardus kalıcı olarak kuruluyor :

DVD den çalışan-kuran Ubuntu işletim sistemi ile,
örnek yükleme; Usb disk'i formatlamak ve bölümlere ayırmak
bu konuda ipuçları verebilir,

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.