Pardus Yükledim, Laptop Kapanmıyor

Merhaba,

2011 yılında aldığım laptop bilgisayarıma Pardus yükledim, her şey gayet güzel fakat bilgisayar kapanmıyor. Kapat butonuna basıyorum aşağıdaki ekran geliyor ve saatlerce bu şekilde kalıyor.

Forumda birkaç öneri gördüm(mousepad, ekran kartı, bios vs.) fakat onlar da işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorun bendede vardı sorun systemd kaynaklıymış pardus discordunda çözüm adımları vardı ben ordan yardım aldım

Terminalden (Uç Birim)
sudo mousepad /etc/default/grub
komutunu çalıştırın.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" satırını
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=off" olarak düzenleyin ve kaydederek kapatın.
sudo update-grub komutunu çalıştırın sistemi yeniden başlatın.

Bilgisayar açıldıktan sonra tekrar kapatarak deneme yapınız.

3 Beğeni

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı 2. kere açıp kapatarak test ettiniz değil mi?

Hocam denedim fakat çözülmedi.

Evet Kaan bey, hem yeniden başlattım hem de bilgisayarı kapattım fakat kapanmadı.

Kurulumu standart bir biçimde mi yaptınız yoksa Lvm biçiminde mi yaptınız?

Peki aynı şekilde aşağıdaki parametreleri de sırayla deneyebilir misiniz?

pci=nomsi
pci=noaer

O nedir tam bilmiyorum fakat şöyle yaptım.

Pardus web sitesinden Pardus 21.3 XFCE (64-bit) indirim ve EUFI ile kurdum. Bilgisayarda sadece pardus yüklü başka işletim sistemi yok. Dosya sistemi oluştururken bir hata yaptıysam bilmiyorum.

Olmadı hocam.

Dün kernel güncellemesi gerektiğine dair bir forum görmüştüm, ilgili güncellemeyi(.deb uzantılı) indirdim fakat kurulurken “bağlantı hatası” veriyor. Bu yüzden olabilir mi?

Parametreleri kaydettikten sonra sudo update-grub komutunu çalıştırıyorsun değil mi?

Gönderdiğiniz resimdeki ekranda ESC tuşuna basarak gelen komutları paylaşabilir misiniz?

Evet hocam çalıştırıyorum

Bir arkadaşımız discord’dan çözüm bulduğunu yazmış ama mesajı gözükmüyor. Tekrar paylaşabilir misiniz?
Çözümü Pardus sysv-init kurulumu linkinde bulduğunu belirtmişti.

1 Beğeni

Buyurun hocam

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.