Pardus'ta Qogir Masaüstü Teması Kurulumu

Merhaba. Başlıkta dediğim Qogir Masaüstü temasını nasıl kurabilirim. Light dosyasını tar.gz uzantılı olarak indirdim. Acaba nasıl kurabilirim ve kaldırma işlemi için de nasıl yapabilirim. GitHub - vinceliuice/Qogir-theme: Qogir is a flat Design theme for GTK
Öğrenmek amaçlı soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Öncelikle bağımlılıklarını aşağıdaki komutla yükleyiniz

sudo apt-get install gtk2-engines-murrine gtk2-engines-pixbuf

GitHub deposunu indiriniz. Ardından zip’ten çıkartınız. Dizine girin ve orada sağ tıklayarak terminali açınız. Terminalden

./Install

komutunu verin. Ardından Ayarlar >> Görünüm >> Tarz 'dan seçebilirsiniz.

Düzeltme: Bağımlılıkların yüklenmesini unutmuşum. Ekledim.

2 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Deneyeceğim. Kaldırmak için ne yapacağım, bilginiz var mı?

Ev klasörünüzün içinde olan .themes klasörüne girip temanın dosyalarını silebilirsiniz. (Gizli klasörleri görmek için Ctrl + H)

1 Beğeni

Tamamdır. Sağolun. İyi geceler.

Az önce denedim ama öyle bir dizin dosya yok diyor. Başka nasıl kurabilirim?
Düzeltme: Daha önce dosyayı başka bir siteden indirmiştim. Github’dan tekrar indiriyorum.
Düzeltme: Github gerekliymiş. Sağolun.

github’daki dosyaları indirdikten sonra src dosyasını alın .themes içine yapıştırın. klasörün ismini de src yerine tema ismi olarak değiştirebilirsiniz.

1 Beğeni

Emin Bey, görünüm olarak aynı şekli almıyor Pardus. Başka bir şekilde açabilir miyim?

Birkaç bağımlılığı varmış sanırım, githubda lazım olan paketleri şu komutla kurmanız istenmiş:

sudo apt-get install gtk2-engines-murrine gtk2-engines-pixbuf

Ayrıca Pardus'a MacOS Görünümü vermek - mustafaturan tarafından #2 şu konuda da Pardus XFCE’ye MacOS benzeri bir temanın kurulumunu anlattım. Bir tema, ikonlar, yeni fontlar nasıl eklenir gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Maalesef olmuyor. En güncelleri zaten var diyor. Farklı bir yöntemi de vardır herhalde açmak için.

Bu işlemden sonraki çıktıyı verebilir misiniz?

Installing '/home/pardus/.themes/Qogir'...
Installing '/home/pardus/.themes/Qogir-dark'...
Installing '/home/pardus/.themes/Qogir-light'...
Installing '/home/pardus/.themes/Qogir-win'...
Installing '/home/pardus/.themes/Qogir-win-dark'...
Installing '/home/pardus/.themes/Qogir-win-light'...

Done

Bu çıktı var. Normal ama aynı şekil tam değil. Bir değişiklik var ama aynı değil.

Temalar yüklenmiş ama o görüntünün olması için bu tema dışında başka şeyler de gerekiyordur. Çok anlamıyorum ama muhtemelen o masaüstü XFCE değil, başka bir masaüstü.

1 Beğeni

Olabilir. Başka tema bakıyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.