Pardusta usb bootable nasıl yapılır?

merhaba saygıdeğer pardus sever arkadaşlarım

bu konuyu forumlarda üç beşkere sıyırmışız ama bizim gibi taze parduscuların anlayabileceği şekilde kolay bir anlatım bir türlü bulamadım

elimde 2 tane usb var . ikisinide bootable yapmam gerekiyor

birine windows birine pardus koyacağız Allahın izni ile

Anladığım kadarı ile RUFUS programı pardusta kurulmuyor. Alternatif bulamadım ve anlatımlar bana pek yol katettirmedi.

bu konuda bana yardım edebilecek babayiğitlerin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum

saygılarımı sunarım değerli pardus ekibi ve sevenleri

sudo apt install pardus-imagewriter

komutu ile @Yunusemre’nin hazırlamış olduğu programı kullanabilirsiniz.

Not: Windows isosu yazdırmak için de WoeUsb uygulamasına bakabilirsiniz.

1 Beğeni

piw (pardus disk kalıbı yazıcı) programı ile yazdırabilirsiniz.

mesut bey merhaba

piwde windows usbsi hazırlanmıyor,sadece pardus yüklemek için usb hazırlanıyor. yanlış mıyım ?

saygılarım ile

bu anlatım muhteşem olmus tavsiye ederim. anlatımı yapan arkadaştan allah bir değil bin kere razı olsun

benim gibi amatörler için büyük nimet

saygılarım ile hayırlı akşamlar pardusun güzel ekibi

2 Beğeni

Hayır, diğer isolarda yapılabiliyor. Ama windows isosu için sıkıntı çıkması muhtemel. Bu da piw’e özel değil zaten, linux üzerinden windows isosu yazdırmak çoğu uygulamada sıkıntılı bir mevzu.

2 Beğeni

Woe Usb yazılımından haberim yoktu paylaşım sayesinde hemen kurulum gerçekleştirdim ve Pardus ortamında ilk defa çalışan bir Windows tabanlı önyüklenebilir usb oluşturabildim.

Bu paylaşımı yapan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Sırf bu sebepten evdeki ikinci taşınabilir bilgisayarda Windows yüklüydü. Güzel oldu bu paylaşım biraz daha zaman ve sabır ile Windowsta yapılabilen her şey Pardusta yapılabilecek inşallah ufak tefek sıkıntıları görmezden gelip inatla Pardusa devam eden destek veren tüm kullanıcılara teşekkür ederim.

4 Beğeni

bu hata nasıl giderilir ?

el cevap. Bilgisayara reset atarak :slight_smile:

bilginize

saygılarım ile

2 Beğeni

flash belleğinizi disk bölümlendirici ile fat dosya yapısı ile biçimlendirip tamamen boşaltın sorunsuz oluşturuyor.

Linux, Windows veya MacOSx üzerinde de Pardus 'u Bootable yapmak isterseniz Etcher programını tavsiye ederim kullanımıda çok basit.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.