Piklab kullanan var mı?

Piklap kuramadım yardımcı olursanız sevinirim.

Selamün Aleyküm
Yazılımın resmi web sitesi var mı acaba?
Birde Piklam mı Piklap mı? :thinking:

Ek olarak hangi Pardus sürümünü kullanıyorsunuz?

http://piklab.sourceforge.net
Resmi sitesi
Pardus 17. 5 kullanıyorum

Sitesinden indirdiyseniz (Dosya ismi: piklab-0.16.2.tar.bz2), bu dosyaları bir klasöre çıkartıp şu komutları klasörde açacağınız uçbirime girin:

Derlemek için:

cmake .
make

Yüklemek için:

sudo make install

Selamun aleyküm.

sudo apt-get install cmake make checkinstall libncurses5-dev libusb-dev libreadline-dev libqt4-dev kdelibs5-dev

komutuyla bağımlılıkları vs. kurdum. piklab-0.16.2 dizini içinde build isimli bir dizin oluşturdum ve build dizinindeyken

cmake …
(not: ben burada iki nokta girdim ama forum mesajımda üç nokta gözüküyor)

komutunu verdim. “Configuring done” yazısını gördüm ve

make

komutunu verdim. Derleme %6’ya gelince “recipe for target ‘all’ failed” yazısı çıktı ve derleme başarısız oldu.
Belki bir başkası hatayı giderip, derlemeyi başarabilir. Eğer derleme başarılı olsaydı.

sudo make install

komutu yerine

sudo checkinstall

komutunu vererek, deb uzantılı kurulum dosyasını da elde ederek kurulumu yapmış olacaktım.

Proteus Benzeri KTechLab Programı konusunda kurulumlarının nasıl yapılacağını anlatmış olduğum Ktechlab ve SimulIDE programlarına bir bakın isterseniz. Belki işinizi görürler.
Hayırlı günler dilerim.

Geri dönüş için teşekkür ederim. Aynı hatayı bende aldım. Olmadi sanal makinaya Ubuntu yükleyip deneyeceğim. Yada Ktechlab ile yoluma devam ederim. Sanal makinada Windows kurdum bu arada Brenner 8 programlayicim vardı ve bende usbburn yükledim. Ve başarılı oldu. Fakat Windows bağlılığını tamamen bitirmeye çalışıyorum. :slight_smile: iyi günler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.