Qt uygulamaları eski görünüm sorunu çözümü

Merhaba arkadaşlar;

Xfce ortamında yüklenen bazı uygulamalarda görünüm konusunda sıkıntılar yaşıyordum. Ama aynı uygulamaları Kde veya Dde ortamında yüklediğimde eski veya çirkin görünümünden eser yoktu. Gayet güncel tasarımla kullanılıyordu. Yabancı forumlarda geze geze soruna bir çözüm bulabildim. En azından bende işe yaradı.

Belki bu görünümü pek çoğunuz sorun etmeyebilirsiniz ancak benim hoşuma gitmiyordu bu görüntü. Ayrıca KDE Pardus uygulama görünüm problemi. burada da konuya değinilmiş ancak konu kilitli olduğu için buraya yeni konu açtım.

Bu sorunu depolarda mevcut olan qt4-qtconfig paketini bağımlılıkları ile kurduktan sonra çözüyoruz. Paket kurulduktan sonra Qt 4 Settings adında bir uygulamamız oluyor. Onu açıyoruz.

Açılan pencereden ayarları yukardakı gibi yapıyoruz. Tabi siz gözünüze hoş gelen şekilde yapılandırabilirsiniz de. Ardından kapatıp uygula dediğimizde Qt uygulamamız aşağıdaki gibi oluyor.

Ayarın geçerli olması için Qt uygulamanızı yeniden başlatmalısınız. Umarım işinize yarar.

Saygılar.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.