Sürekli şifre istiyor 19.5 gnome

merhaba,
19.5 Gnome kullanıyorum ve son derece memnunum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
bilgisayar her açılışta, uykuya geçtiğinde ve bir uygulama indireceğim zaman vb sürekli şifre istiyor. tamam şimdi belki güvenlik için diyeceksiniz ama benim bilgisayarımı benden başka kimse kullanmıyor, görmüyor bile. Şifresiz açılış ve şifresiz kullanmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Ayarlarda; kullanıcılar uygulamasina baktınız mı? İyi çalışmalar.

merhaba, orada ayar var gibi görünüyor. şifresiz giriş aktif fakat işe yaramıyor.

Merhaba, Linux’ta kullanıcı şifreleri ile alakalı bir politika bulunmakta. Windows’tan farklı olarak her kullanıcının “bir şifresi bulunmak zorundadır”.

Ancak bu kullanıcı şifre istemesi olayını Gnome masaüstünde aşabiliyoruz:

• Masaüstünde, ekranın sağ üst köşesine gidin, ok simgesine tıklayın ve ardından açılan menüde Ayarlar’a tıklayın.

• Ayarlar menüsünden Gizlilik sekmesini seçin ve ardından Ekran Kilidi’ni seçin.

• Ekran Kilidi sayfasında, Otomatik Ekran Kilidi anahtarını Açık’tan Kapalı’ya getirin.

İyi çalışmalar.

Çok Teşekkür Ederim, yaptım. şimdi deneyeceğim

Böyle bir konu buldum. Belki işinize yarar.

Bir paket kurulurken veya bir uygulama çalışırken arkada betik çalıştırabilir. Eğer parola koruması olmazsa siz fark etmeden arkada çalışan bir betik sisteminize zarar verebilir. Bu sorunu Pardus’un depolarından veya mağazadan kurduğunuz özgür yazılımlarda yaşamazsınız. Başka bir kaynaktan kurulum yaparken veya özgür olmayan bir yazılımı kurduğunuzda sizden habersiz işler yapma riski var ve parola sizi bundan koruyor.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.