Synaptic paket yöneticisi açılmıyor!

böyle bir hata alıyorum;

E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle ‘dpkg --configure -a’ komutunu çalıştırın.
E: _cache->open() failed, please report.

uçbirime kodu yazıyorum yine olmuyor, başına sudo yazarak yapıyorum yine olmuyor… forumun arama motorunu kullanarak diğer çözüm konularına baktım herşeyi harfiyen uyguladım yine hata veriyor

başına sudo olarak yazınca bu sefer **arlanıyor: pepperflashplugin-nonfree (1.8.4) … diyor takılı kalıyor olmuyor…
Ekran görüntüsü_2021-01-08_14-44-09

Pencerede belirtilen komutu terminalden çalıştırınız:

sudo dpkg --configure -a

Bu komuttan sonra parola girmeniz istenecektir. Terminalden girilen parolalar gözükmez. Siz parolanızı girip enter tuşuna basınız.

dediğiniz komutu yazınca Ayarlanıyor: pepperflashplugin-nonfree (1.8.4) … diyor takılı kalıyor…

Başka bir konuda aynı sorunu pepperflashplugin-nonfree dosyalarını silince düzeltildiği bilgisi yer alıyor.

Bu paket adobe flash player 31 aralık 2020 tarihinde ömrünü doldurduğu için kurulamamaktadır.

Adobenin Sitesinde de şu şekilde bir yazı mevcut:

Since Adobe will no longer be supporting Flash Player after December 31, 2020 and Adobe will block Flash content from running in Flash Player beginning January 12, 2021, Adobe strongly recommends all users immediately uninstall Flash Player to help protect their systems.

kaan kardeşim bu dosyayı nereden silebilirim??

sudo mousepad /etc/apt/sources.list
ls /etc/apt/sources.list.d/

Komut çıktıları nelerdir?

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.