Thunar Bu uygulamayı kullanmak istemiyorum Seçenekler Nedir?

Thunar uygulamasını kullanmak istemiyorum . Dosya yöneticisi olarak ne kullanabilirim başka seçenekleri yazarmasınız . Niye kullanmak istemediğimi merak eden olursa . Thunar yazıp araştırma yapın bu isim nerden gelmiş !

Aşağıdaki dosya yöneticilerini deneyebilirsiniz:

sudo apt install dolphin
sudo apt install nautilus
sudo apt install konqueror
sudo apt install nemo
sudo apt install pcmanfm
sudo apt install doublecmd-gtk
sudo apt install nnn
sudo apt install krusader
sudo apt install mc

Silmek isterseniz, aşağıdaki biçimde silebilirsiniz:

sudo apt remove dolphin
5 Beğeni

konqueror bunu kurup denedim .

İlk önce Thunar denen yazılımı kaldırdım komple . Sonra konqueror kurdum . Bilgisayara reset çekince masaüstü gitti . Masaüstü yükleyince düzeliyor fakat bu seferde kaldırdığım uygulama geliyor .

“Thunar, İskandinav mitolojisinde tanrının Eski Sakson adıdır ve simgesi olarak Thor’un çekicini kullanır.”

Nautilus kullanabilirsiniz, GNOME arayüzünde öntanımlıdır ve adı deniz kabuğundan geliyor.
Dolphin, KDE gerektiriyor ama kullanabilirsiniz, adı bizim yunus dediğimiz memeliden (balık değil) geliyor.
Nemo kullanabilirsiniz, kendisi Nautilus çatallamasıdır ve adı Jules Verne’in kitabındaki Kaptan Nemo’dan geliyor.
Krusader kullanmayın, crusader yani haçlı askeri kelimesinden türeme, bize uymaz.

7 Beğeni

Bağımlı olduğu için birçok paket birlikte kaldırılıyor. Sadece thunar’ı kaldırmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

sudo dpkg -r --force-all thunar
5 Beğeni

Nautilus öneririm, özellikle eklentiler ve scriptlerle çok kullanışlı hale geliyor.
Hazırlama yöntemi:
https://help.ubuntu.com/community/NautilusScriptsHowto
Nautilus scriptlerinin olduğu bir koleksiyon:
Nautilus scripts (mundogeek.net)

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.