Tivibu Nasıl İzlenir?

Merhaba;

Pardus’ta, Türk Telekom’un Tivibu Go hizmetinden yararlanabiliyor muyuz?

Türk Telekom’un Pardus’a ilişkin bir çözümü var mı?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim, selamlar.

1 Beğeni

Linux ile tivibu izlemek ;
bazen mümkün, bazen hatalı,
bazen kullanıyorsunuz, tivibu güncelleniyor,
tivibu gene izlenmez oluyor,
sonuç olarak " mümkün değil " ,
size ubuntu forum dan iki bağlantı vereyim,
inceleyin, neler olduğu hakkında fikriniz olur .
1 ) [Nasıl] Silver light kurumu ve Tivibu seyretmek
2 ) [Çözüldü] tivibu pipelight silverlight

2 Beğeni

Mağaza’dan Wine programını indirin. Daha sonra Tivibu sitesinden Tivibu Go’yu indirip Wine programı üzerinden kurulumu deneyin.

1 Beğeni

İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Sanırım pansuman tedbirlerle çözümler mevcut.

Millî İşletim Sistemimiz Pardus’a destek vermek zorunda Türk Telekom.

Az önce Cimer’e başvurdum, sürecin takipçisi olacağım.

Selamlar.

4 Beğeni

türk telekom şu ara günü kurtarma derdinde :slight_smile: devlette iken urfada dağın başındaki bir çoban evinde internet hizmeti verilirken. şu anda hatay merkezde en işlek yerde bile altyapı yetersiz diye 4 yıldır internet hizmeti vermiyor. sebeb de altyapı hizmetinin verilmesi şirket için karlı değilmiş.

CİMER’e yaptığım başvuru BTK’ya yönlendirilmiş. BTK’dan verilen cevap; BTK sitesindeki görüş ve öneri formunu doldurarak talebinizi bildirin, ilgili kurumlara iletiyoruz mealinde olmuş. Formu doldurup durumu anlattım. Şu an için durum bundan ibaret.

Bilgi Edinme Hakkı kapsamında aşağıdaki iletiyi yazarak Türk Telekom’dan bilgi istedim.

Millî İşletim Sistemimiz olan Pardus kullanıcıları Tivibu Go hizmetinizden yararlanamıyor.

1- Millî İşletim Sistemimiz Pardus’a destek veriyor musunuz? Halkımıza karşı sorumluluk hissettiğinize eminim. Pardus’a destek noktasında yapmış olduğunuz çalışmalar neler, örnekleriyle açıklar mısınız?

2- Tivibu Go’nun, Pardus işletim sisteminde çalışabilen sürümünü ne zaman yayınlayacaksınız?

3- Bilgisayarda Tivibu Go hizmetinizden yararlanabilmek için niçin Windows’a mecbur bırakıyorsunuz? Yayınla alakalı uygulama altyapınızdan kaynaklı bir zorunluluksa niçin bu sorunu düzeltmiyorsunuz?

Bilgi Edinme Hakkım kapsamında sorularımın yanıtlanmasını rica ediyorum.

7 Beğeni

Linux desteği vermeyen kurumlar ile iletişime geçip istekte bulunmak gerekiyor. Herkes üzerine düşeni yaptığında Pardus çok daha iyi konumlara gelecektir.

4 Beğeni

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aradı az önce.

Destek biriminden aradığını söyleyen yetkili, Tivibu Go’nun Pardus’ta çalışmadığını, sadece Windows’a destek verdiklerini söyledi.

Talebimin yetkililere bildirildiğini ve onların değerlendireceklerini söyledi.

Üstüme düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışıyorum. Türk Telekom bir hizmet veriyorsa Windows için hizmet sunduğu gibi, Millî İşletim Sistemimiz Pardus için de bunu sunmaya mecbur. Önümüzdeki günlerde tekrar başvuracağım. Siz de benzer talepler oluşturursanız, Pardus’un gelişimi noktasında katkı sağlamış olursunuz.

Ülkemiz için büyük öneme haiz Pardus’a destek verin arkadaşlar.

5 Beğeni

Sn. @tursoft işlemleriniz için öncelikle kendi adıma teşekkür ederim. Biz kullanıcılar olarak Türk firmalarına istek ve önerilerde bulunarak Pardus için özel çalışma yapmalarını bolca iletmeliyiz. Hem kullandığımız programlar ve yazılımlar Pardus uyumlu olacak hem de Pardus için geliştirilme yapılırken yeni istihdamlar sağlanacak.

1 Beğeni

iletisim@ttnet.com.tr adresine tekrar ileti gönderdim. Çalışmalarda hangi aşamada olduklarını, Pardus altında ne zaman Tivibu izleyebileceğimizi sordum.

Sizler de bu adrese sorularınızı yönelterek Pardus’un gelişimine destek verebilirsiniz.

Aslında sık kullanılan uygulamalar için toplu olarak mail atarak talepte bulunabiliriz. Pardus’un yaygınlaştırılması için katkı sağlamış oluruz.

1 Beğeni

Türk Telekom artık Tivibu hizmeti için Pardus’a destek vermek zorunda. Millî Yazılımı destekleme noktasında bu zorunluluk doğmuştur. Tekrar ileti göndereceğim Türk Telekom’a. Lütfen sizler de destek verin. Türk Telekom’a talepte bulunun. Duyarlılığınız için teşekkürler.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.