WhatsApp Alternatifi Anlık Mesajlaşma Uygulamaları

Pardus için Dedi uygulaması mı var? Nerede bulabiliriz? Kendi sitesinde göremedim.

mağzada ilk sırada var

3 Beğeni

Yıllar öncesinde bu konulara değinmiştim ama pek tutmadı o zaman :smiley:

4 Beğeni

Signal en iyisi galiba.

Kaynak:

dedi’yi de ekleselerdi iyiydi :grinning:

4 Beğeni

Yerli uygulamamız daha fazla veri topluyor :smiley:

2 Beğeni

Maalesef öyle.

Bazı akrabalar geçtiği için ben de denemeye karar verdim. Telefonun ayarlarından kapatılabilen izinlerden en az 4 tanesini açarak çalıştırabiliyorum: Telefon, Kişiler, Depolama, Arama Kayıtları.

İlk üçünü anladım ama arama kayıtlarının ne işe yaradığını henüz çözemedim. Ayrıca maalesef Android 9’da ağ ile ilgili izinler kapatılamıyor.

Telegram’ın F-Droid sürümünde bu sayı 1: depolama. Jami’de de sadece depolama yeterli oluyor.

Bunlar benim kendi telefonumdan elde ettiğim veriler.

2 Beğeni

Selamün Aleyküm
Dedi daha mantıklı geliyor.
Kaynak koduna erişmek isteyenler buradan bakabilir.
Signal tabanlı bir mesajlaşma uygulaması.
Telegram’ın masaüstü uygulaması gibi bir sürümü olsa çok iyi olur.
Masaüstü deneyiminde Telegram’dan daha iyisini henüz görmedim.

2 Beğeni

Burda yanlış bilgiler var.

Signal rehbere ulaşmıyorsa arkadaş listeni nasıl görüntüleyebiiyorsun :slight_smile:

Signal ve Whatsapp
Kesin konumu göremiyorsa nasıl konum atabiliyorsun.
Fotoğraf ve Videolara erişemiyorsa nasıl resim, görüntü atabiliyorsun.

Burda bence biraz Signali övme Bipi yerme durumları var :slight_smile:

5 Beğeni

Ne güzel tespitler… Anlayana tabi…
Yerliyi eleştirmek ve kötülemek her zaman prim yapmış ve taraftar toplamıştır.
Vurun BİP’e…

1 Beğeni

Kaynaktaki bilgiler doğru mu tartışılabilir. Bilgiyi veren kaynağın yerliyi vurma gibi bir niyeti var mıdır bilmiyorum; rastgele karşılaştığım bir kaynak. Dedi’de yerli ve birçoğumuz tarafından beğenildi.

Kaynakta tablonun hemen üstünde şöyle yazmış;

" Tabloda yer alan bilgiler uygulamaları kullanmanız için gerekli izinleri değil, uygulamaların sizden istediği verileri içeriyor."

2 Beğeni

Kullanılabilecek özellikleri yani izinleri siz ayarlayabiliyorsunuz kamera,mikrofon,telefon rehberi gibi…Türkcell e ait diğerlerinden güvenlik anlamında hiçbir eksiği olmayan bip uygulamasının sizin rehberinize,mesajlarınıza,dinlemeye,konumunuza,ip adresinize ihtiyacı yok zaten.TT,Türkcell in cep telefonu hatlarını ve internetini kullanıyoruz.O yüzden neyin gizlilik hesabını yapıyorsunuz.Yerli olan uygulama bip.Karıştırıyorsunuz galiba :slight_smile:

Bugün Özgür Yazılım Vakfının sitesinde gezerken Element diye bir platform buldum. Ne kadar güvenebileceğime emin değilim. Sizlerin de fikrini almak istedim. İlgili siteleri aşağıya koydum.

BİP Hollanda merkezli diye birşey duymuştum haberiniz olsun

Merhaba,

Alternatif olarak KDE geliştiricileri tarafından C++/QML ile geliştirilmiş NeoChat var.

1 Beğeni

Zaten, duymuştum haberiniz olsun, bilgilendireyim anlamında dedim hocam.

Bir süredir Dedi’yi kullanıyorum. Son gelen güncelleme ile birlikte Servisler menüsünde MEB’den haberler, hava durumu, namaz vakitleri (namaz için hatırlatma da kurulabiliyor), ingilizce-türkçe sözlük gibi bir çok faydalı uygulama var. Gerçekten başarılı. Tavsiye ediyorum.

Şimdilik tek sıkıntı Pardus mağazadaki masaüstü uygulamasında çeşitli hatalar olması. Geri bildirim vererek sorunu ilettim. Telefondaki kişi ve gruplar bilgisayara aktarılamıyor. Ben bu hata ile karşılaştım. En yakın zamanda çözerler umarım.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.