Win 10 ve pardus 19 kurulumu

Pc de win 10 kurulu. pardus 19.2 HDD’ye yer alan (bos bir disk bolmesine kur aşağıda yer alan adımlarla yükleme yaptım. (ext4, kök dizin şeklinde)

Yükleyip yeniden başlatttığımda GRUB işletimi sistemi yükleyici arayüzünde windows görünmüyordu.

Ben de forumdan araştırıp Grub customizer ile sorunu düzeltmeyi denedim. İlgili konu:

Yalnız bu konu Grub 17 icin anlatıldıgı icin yükleme komutları

sudo dpkg -i libssl1.0.0_1.0.2k-1~bpo8+1_amd64.deb

sudo dpkg -i grub-customizer_5.0.6-0ubuntu1~ppa1z_amd64.deb

Hata mesajı üretiyor.

Neticede windows ile pardus 19.2 y aynı GRUB önyükleme ekranında göremiyorum.

Pardus yükledikten sonra Biosta boot sekmesinde pardus secenegi, CD secenegi ve HDD secenegi gorunuyor. Pardus secenegi öncelikli olarak en üstte -otomatik bir sekilde- yer alıyor. Windowsa giris yapabilmek icin (GRUB’ta gorunmediginden) Bios boot sekmesinden HDD en oncelikli hale getirdigimde ise Pardus GRUB acılıs ekranından kayboluyor, sadece Windowsu acıyor…

Pardus 17 mi yüklemeliyim.

Yardımlarınız icin tesekkür ederim.

1 Beğeni

Tam olarak aynı sorunu ben de yaşıyorum şu anda. Çözümünü henüz bulamadım. Sırf konu öne çıksın diye yazıyorum.

1 Beğeni

Ve ayrıca arayüzü kolayca özelleştirilebiliyor. GitHub’da sevebileceğiniz bir tema bulabilirsiniz. Yükleme adımları çoğu README dosyasında yazıyor

Uyarı: Bu işlemleri yapmadan önce hem Windows hem de Pardus’taki verileri yedekleyin! Aksi halde verilerinizi kaybedebilirsiniz!

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.